Második vb-mérkőzésüket is megnyerték a hokis lányok

Dobos László 2024. március 13., 12:57

Kétgólos győzelmet aratott a székelyföldi lányokra épített Románia válogatottja a házigazda Horvátország felett a női divízió 3/A jelű jégkorong-világbajnokság második fordulójában.

Fotó: Li Xuejun/Xinhua/Agerpres

Kedden esete Szekeres Edit a 10. percben megszerezte a vezetést a romániai együttesnek, és habár a házigazdák hamar egyenlítettek, az első szünetre Alina Oprea révén újra előnyben volt a válogatott.

A második harmadban Bende Júlia találatával kettőre növelte előnyét a csapat, és bár az utolsó játékrész elején a házigazdák szépítettek, erre is válaszolni tudtak Barabás László tanítványai, Szekeres Edit állította be a 4–2-es végeredményt.

Női divízió 3/A jelű (hatodik értékcsoport) jégkorong-világbajnokság, 2. forduló:
Horvátország–Románia 2–4 (1–2, 0–1, 1–1).
Gólszerzők: Noa Matak (16.) és Laura Vukelić (42.), illetve Szekeres Edit (10. és 48.), Alina Oprea (16.) és Bende Júlia (38.).
Kapura lövések: 26–32.
Büntetőpercek: 12–12.
Játékvezetők: Rita Rygh (norvég), Calley Brandon-Laux (amerikai) és Harriet Weegh (német).

Románia: Nadina Niciu, Kurkó Andrea (kapusok) – Ádám Ágnes, Vasile Anna, Szekeres Edit, Bende Júlia, Vitos Anna (első sor); Clara Sârbu, Denisa Mihalache, Csiszér Tímea, Alina Oprea, Sonia David (második sor); Urus Zsanett, Caryellen Pandrea-Bedrosian, Maisa Simina, Balázs Henrietta, Bianca Miha (harmadik sor); Ravasz Márta (negyediki sor). Stáb: Barabás László (vezetőedző), Varga András (másodedző), Csergő Csaba (kapusedző), Boros Loránd (felszerelés-menedzser), Sándor Erika (csapatmenedzser).

A másik két mérkőzésen: Szerbia–Bulgária 3–1 és Ukrajna–Litvánia 3–1.

Az 1. forduló eredményei: Románia–Szerbia 7–0, Ukrajna–Bulgária 9–1 és Litvánia–Horvátország 2–1 (szétlövés után).