Második lett a Sapientia U23 csapata a felcsíki nemzetközi hokitornán

Dobos László 2024. február 11., 21:30

A lengyel Sabers Oswiecim csapatának győzelmével zárult a hétvégén Csíkkarcfalván megrendezett nemzetközi jégkorongtorna, a házigazda Sapientia a második helyen zárt.

Három kemény meccset játszottak a Sapientia U23 fiataljai Fotó: Facebook/Székelyföldi Jégkorong Akadémia

A 2023–24-es Európai Egyetemi Jégkorong Ligában (EUHL) szerepelő Sapientia U23 együttese volt a házigazdája a február 9–11. között rendezett Vicket Sekler Kupának, a tornán elért eredmények egyben beleszámítanak az EUHL alapszakaszába.

A Per Lundell és Papp Szabolcs edzők által felkészített hazai csapat második lett, a torna utolsó mérkőzésén egygólos vereséget szenvedett a lengyelektől. A kiegyensúlyozott találkozó egyetlen találata a mérkőzés közepén született, emberelőnyből. A Sapientia a mérkőzés utolsó két percében kapuslehozatallal is próbálkozott, az egyenlítés azonban nem sikerült.

Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL), keleti divízió, alapszakasz:
Sapientia U23–UHT Sabers Oswiecim (lengyel) 0–1 (0–0, 0–1, 0–0).
Gólszerző: Andrej Romanenko (32. perc).
Kapura lövések: 35–30.
Büntetőpercek: 6–10.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Magyar Áron, illetve Rácz Szilárd és Kőszegi Kálmán.

Sapientia U23: Bíró Nándor, Alex Olaru (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Márton Botond (második sor); István Sándor, György Rajmund, Lázár Sebestyén, Lázár Menyhért, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, Kernászt Máté, Szopos-Böjte Szabolcs, Gál Szilárd, László Balázs (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.

Sabers Oswiecim: Anton Dyukov, Gabriel Kaczowski (kapusok) – Wojciech Zajac, Roman Shoferovski, Ilija Baida, Danyolo Baida, Szerhi Hrebeniuc (első sor); Andrej Romanenko, Mykyta Udodov, Denisz Melnyik, Ihor Nikolajevics, Kacper Muzelak (második sor); Damian Tycenko, Pudzisz Marcin, Philip Grebski, Kacper Malasinski, Lukasz Dlugopolski (harmadik sor); Makszmilian Novak (negyedik sor). Vezetőedző: Vitalij Sliakov.

A nap másik mérkőzésén: University Spartacus Kosice (szlovákiai)–UNI Győr ETO HC 6–4 (2–1, 1–1, 3–2).

Korábbi eredmények: Oswiecim–Kosice 4–1, Sapientia–Győr 5–2, Oswiecim–Győr 2–1 (hu.) és Sapientia–Kosice 3–2 (hu.).

A karcfalvi torna végeredménye: 1. Sabers Oswiecim 8 pont (7–2), 2. Sapientia 5 pont (7–4), 3. Spartacus Kosice 4 pont (9–11), 4. Győr ETO HC 1 pont (7–11).