Legyőzték a legerősebb ellenfelet, a második helyen zártak a gyergyói hokis lányok

Gergely Imre 2022. január 16., 18:13

A második helyen zárt a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey női jégkorongcsapat a magyar U25-ös bajnokság alapszakaszában. Az utolsó mérkőzésen az addig veretlen KMH együttesét győzték le.

Laczkó Andrea kapusnak mindkét mérkőzésen rengeteg dolga akadt Fotó: Leopold Tamás

Utolsó két mérkőzését játszotta a gyergyószentmiklósi Fox Hockey a magyar női U25A jégkorong-bajnokság alapszakaszában, az ellenfél pedig a legerősebb rivális, a KMH együttese volt.

A rókalányok annak tudatában, hogy a KMH soraiban a magyar U18-as válogatott több erősége is játszik és eddig az összes meccsüket meg is nyerték, talán a kelleténél jobban tisztelték a vendégeket, emiatt szombaton 3–2-re kikaptak. Fehér Nikolett ugyan kétszer is egyenlített, de a harmadik KMH gólra már nem volt gyergyói válasz.

Vasárnap a mérkőzés felénél 3–0 állt az eredményjelzőn Fehér Nikolett és Fehér Orsolya góljainak köszönhetően, és úgy tűnt, egy könnyed győzelem lesz a vége, de a KMH a záró harmad elején kettőt lőtt. Ezt követően is több nagy védést kellett bemutasson Laczkó Andrea kapus, így nem született egyenlítés.

Bende Júlia gólja is csak rövid időre hozott nyugalmat, mert azonnal válaszolt erre a KMH, de végül meglett a gyergyói győzelem.

A Fox Hockey elvette a KMH veretlenségét, és a második helyről várhatja a rájátszást.

Magyar női U25A jégkorong-bajnokság, alapszakasz
Fox Hockey–KMH 2–3 (0–0, 1–1, 1–2)
Gólszerzők: Fehér Nikolett (33., 51), illetve Kolozsvári Angelika (22.), Szederkényi Lilla (44.), Puskás Noémi (56.)

Fox Hockey–KMH 4–3 (2–0, 1–0, 1–3)
Gólszerzők: Fehér Orsolya (5. perc), Fehér Nikolett (14., 32), Bende Júlia (56), illetve Házi Emília (41.) Farkas Nikolett (44., 56)