A csoportokból csak az elsők jutottak tovább a kupasorozat legjobb nyolc együttese közé. A Ferencváros november 17–19. között az olaszországi Cortina d'Ampezzóba utazik, ahol a házigazda SG Cortina, a dán Herning Blue Fox és a lengyel GKS Katowice vár a zöld-fehérekre. A cortinai négyesből pedig az első két helyezett kerül majd a január 12–14-i négyes döntőbe.
C csoport, első forduló:
Zemgale Jelgava (lett)–Brassói Corona 3–1 (2–0, 1–0, 0–1),
gólszerzők Panaszenko 3, illetve Rokay-Boldizsár.
HK Celje (szlovén)–Liège Bulldogs (belgiumi) 9–3 (2–1, 2–2, 5–0).
Második forduló:
Celje–Corona 2–4 (1–2, 1–2, 0–0),
gólszerzők Sirovnik és Kalan, illetve Piché, Van Wormer, Sills és Rokaly-Boldizsár.
Liège Bulldogs–Zemgale 1–2 (0–0, 1–1, 0–1).
Harmadik forduló:
Brassó–Liège 11–2 (4–0, 2–2, 5–0),
a brassói csapat gólszerzői Sills 3, Gajdó Balázs és Valchař 2, Van Wormer, Williams, Rokaly-Boldizsár és Kovács.
Zemgale–Celje 4–1 (2–1, 0–0, 2–0).
A csoport végeredménye: 1. Zemgale 9 pont, 2. Brassó 6 pont, 3. Celje 3 pont, 4. Liège 0 pont.
D csoport, első forduló:
Ferencváros–Kaunas City (litván) 5–0 (2–0, 3–0, 0–0), gólszerzők: Kärmeniemi, Nagy G., Németh A., Laporte és Nemec.
Szokol Kijev (ukrán)–Crvena zvezda (szerb) 4–2 (0–1, 3–0, 1–1).
Második forduló:
Ferencváros–Crvena zvezda 10–0 (1–0, 7–0, 2–0),
gólszerzők: Brady és Nagy G. 2-2, Farkas, Galajda, Nemec, La Porte, Karmeniemi és Tóth G.
Kaunas City–Szokol Kijev 5–1 (3–0, 2–1, 0–0).
Harmadik forduló:
Ferencváros–Szokol Kijev 6–1 (5–1, 1–0, 0–0),
a magyar csapat gólszerzői Kärmeniemi, Kestilä, Boros, Nemec, Tóth A. és Galajda voltak.
Crvena zvezda–Kaunas 4–3 (szétlövés után).
A csoport végeredménye: 1. Ferencváros 9 pont, 2. Kaunas 4 pont, 3. Kijev 3 pont, 4. Crvena zvezda 2 pont.
Új kihívás előtt áll Valentin Suciu, aki több mint hét év után távozott Sepsiszentgyörgyről, ahol vezetőedzőként és az akadémia szakmai igazgatójaként is maradandót alkotott. A 44 éves szakember már meg is tartotta első edzését új csapatánál.
Egyre súlyosabb következmények fenyegetik a Sepsi OSK középpályását: Cosmin Matei ügye a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (TAS) elé került, miután a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) fellebbezett a korábbi, Romániában hozott felmentő döntés ellen.
Egy autó lesodródott az úttestről Csíkszereda Csíkcsicsó felőli kijáratánál, az 578-as európai úton egy balesetet követően, hétfő délután. A helyszínen torlódás alakult ki.
Románia és Ukrajna együttműködik haditechnikai eszközök fejlesztésében, és a romániai vállalatok részt vesznek Ukrajna újjáépítésében – jelentette be hétfőn Ionuț Moșteanu védelmi miniszter, miután tárgyalt Kijevben ukrán hivatali partnerével.
Bár korábban az oktatási minisztérium azt közölte, hogy nincs pénz az üdülési utalványokra, a tárca most bejelentette: idén is kaphatnak vakációs csekkeket a tanügyi alkalmazottak.
Dan Tanasă ismét idegengyűlölő felhívást tett közzé. Ám mielőtt bólogatna, jusson eszébe, hogy számára Ön is idegen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!