A magyar válogatott szövetségi kapitánya Vas Márton, a világjátékokra pedig olyan játékosokat lehetett nevezni, akiknek van felsőoktatási hallgatói jogviszonyuk.
„Ugyanazt szeretném elérni, mint az U20-as világbajnoksággal, hogy a beválogatott játékosok fejlődjenek a nemzetközi, kompetitív mérkőzések által.
Az a cél, hogy a maximumot hozza ki magából a csapat” – mondta Vas Márton.
A magyar együttes szerdán kezdi meg szereplését Szlovákia ellen, majd Kazahsztán, Dél-Korea, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok csapata lesz az ellenfél. A magyar férfi jégkorongcsapat hosszú szünet után vett részt téli Universiadén 2019-ben, az oroszországi Krasznojarszkban egy győzelemmel és négy vereséggel zárva a kilencedik helyen végzett.
A viadalt a korábbi téli olimpiai helyszíneken rendezik meg.
Magyarok jégkorong mellett műkorcsolyában, alpesi síben, short trackben és gyorskorcsolyában indulnak.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!