Így kell bemutatkozni: a gyergyói lányok két meccset nyertek a magyar női jégkorongbajnokságban

Gergely Imre 2021. október 10., 14:55

Sikerrel indított a gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat az U25-ös magyar bajnokság A csoportjában. A „rókalányok” szombaton és vasárnap is legyőzték a dunántúli játékosokból szerveződött Rampage Womens Hockey Select együttesét.

Két magabiztos győzelem a rajton Fotó: Fox Hockey

Jól játszott a gyergyószentmiklósi csapat, az első meccs 25. percében 4–0 állt az eredményjelzőn és ezzel el is döntötte története első magyar bajnoki összecsapását a Fox Hockey.

Az ellenfél ugyan közel került az egyenlítéshez, 10 perccel a mérkőzés vége előtt 4–3-ra kapaszkodtak vissza, de ezt követően újabb három gyergyói találat következett és meggyőző siker lett a vége.

Az alapszakaszban a Fox Hockey minden mérkőzését hazai jégen vívhatja, azaz egyik nap házigazdaként, másnap „vendégként” szerepel Gyergyószentmiklóson. Így a jegyzőkönyv szerint vasárnap a Rampage Womens Hockey Select volt a házigazda, az eredmény azonban ismét a „rókalányoknak” kedvezett: megint hetet lőttek és hármat kaptak a gyergyói hokis hölgyek.

Amint Laczkó Levente csapatvezető elmondta, a Fox Hockey csapatának mindkét nap sikerült a saját eltervezett és begyakorolt játékát játssza, és ez meg is hozta az eredményt.

Örülnek a sikereknek és már várják a következő mérkőzéseket: október 30-án és 31-én a MAC Budapest Marilyn érkezik Gyergyószentmiklósra.

Magyar U25-ös női jégkorongbajnokság
Szombaton: Fox Hockey–Rampage Womens Hockey Select 7–3 (3–0, 1–2, 3–1).
Gólszerzők: Szekeres Edit (2. perc), Laczkó–Szabó Zsuzsanna (19.), Fehér Nikolett (19.), Ana Voicu (25., 59.), Fehér Orsolya (54.) illetve Hetényi Hanna (29.), Máhl Fruzsina (31.), Soós Csenge (52.).

Vasárnap: Rampage Womens Hockey Select–Fox Hockey 3–7 (1–3, 1–3, 1–1).
Gólszerzők: Haraszt Lorina (19.), Nyikos Orsolya (30.), Juhász, Berencsi Luca (51.) illetve Ana Voicu (3., 5.), Fehér Nikolett (18.), Fehér Orsolya (22., 34.), Szekeres Edit (39.), Szopos Katalin–Csilla (50.)