A belgrádi Pionir Ice Ring jégcsarnokban negyedóra után Litvánia már 4–0-ra vezetett a Kovács László és Moldován Ervin edzők által irányított romániai gárda ellen.
A szakvezetés a 15. percben kapust cserélt, Buda Márton helyére a sepsiszentgyörgyi születésű, az amerikai ifibajnokságban játszó Pál Bence Norbert állt be, aki az 50. percig nem kapott újabb gólt. A végén a különbség hatgólos lett, győzelmük nem vitatható, hiszen a kapura lövések aránya 43:17 volt a litvánok javára.
További eredmények: Horvátország–Nagy Britannia 7–0 és Szerbia–Spanyolország 3–4 (hosszabbítás után).
Korábban, az első játéknapon: Nagy Britannia–Románia 4–3 (hosszabbítás után), Horvátország–Spanyolország 3–2 és Litvánia–Szerbia 5–3.
Az állás két forduló után: 1. Litvánia 6 pont (11–3), 2. Horvátország 6 pont (10–2), 3. Spanyolország 2 (6–6), 4. Nagy Britannia 2 pont (4–10), 5. Szerbia 1 pont (6–9), 6. Románia 1 pont (3–10).
A folytatásban a romániai együttes április 12-én Horvátország, 13-án a házigazda Szerbia, 15-én pedig Spanyolország ellen lép majd jégre.
Kapusok: Buda Márton (Debreceni EAC) és Pál Bence Norbert (Fresno Monsters, amerikai).
Hátvédek: Burján Róbert (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Molnár Ákos, Szabó Tas (mindketten Gyergyói HK), Tudor Nechita (HK Okanagan Europe, ausztriai), Kovács Előd (Csíkszeredai ISK), Bakk Mihály (Brassói Corona), Tofán Tamás Zoltán (Bietigheim-Bissingen Steelers, német), Máthé Zsolt (Brassói Corona).
Csatárok: Călin Lupașcu (Bukaresti Steaua), Czirják Zalán (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Lőrincz Konrád (EV Füssen, német), Radu Costin Nectarie (HK Okanagan Europe, ausztriai), Răzvan Ștefan Timaru, Fehér Csanád (mindketten Gyergyószentmiklósi ISK), David Cristian Iuga, Kozma Gergő (Csíkszeredai ISK), Kovács Alpár (Debreceni HK), Matei Bolocan (Prágai Sparta, cseh), Kovacs Szabolcs (Debreceni HK) és Szopos-Böjte Szabolcs (Csíkszeredai ISK).
Stáb: Kovács László (vezetőedző), Moldován Ervin (másodedző), Alexandru Nistor (csapatmenedzser), Ștefan Ungureanu (felszerelés-menedzser), dr. Adrian Sîrbu (orvos).
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!