A Román Kupa 2-es csoportjában a házigazda Ágyúsok ellen Olaru védéseinek köszönhetően sokáig jól tartotta magát a Sapientia U23, de a második játékrészben lőtt két találat döntött.
A hazaiak Molnár Zoltán találatával szereztek vezetést a 11. percben, majd a középső harmad 5. percében Győrffy növelte a különbséget, és pár perccel később Molnár Zsombor is eredményes volt.
A jégkorongban három gólos különbség nem számít leküzdhetetlennek, de a Sapientia U23 fiataljainak nem jött össze a felzárkózás. Ascseulov ugyan szépített, de Ilyés gólja lezárta a mérkőzést: 4–1-re nyertek az Ágyúsok.
A két csapat szombaton Csíkkarcfalván találkozik egymással ugyancsak a Román Kupában.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Életveszélyes fenyegetést kapott Majka, ezért elmarad a sepsiszentgyörgyi koncertje. Az előadó közösségi oldalán azt írta, ismeretlenek azt is tudják, hol szállnának meg, kik biztosítanák a rendezvényt és milyen útvonalon közlekednének Erdélyben.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Hogy Romániában gyanúsan tekintenek a kettős állampolgárokra, nem újdonság, azt már megszokták az erdélyi magyarok. De enyhén szólva meglepő, hogy Magyarországon is indulatokat gerjeszt a kettős állampolgárság kérdése.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!