Győzelemmel kezdte az U20-as vébét a romániai hokiválogatott

Dobos László 2024. január 15., 09:23

Hosszabbítás és büntetőlövések után vasárnap este Románia U20-as jégkorong-válogatottja legyőzte a házigazda Szerbiát a Belgrádban zajló divízió 2/B jelű világbajnokságon. A mérkőzés legjobbja Antal Csongor volt.

Legyőzték a házigazdát a vébé nyitófordulójában Fotó: Facebook/FRHG

Jobban kezdtek a házigazdák, Szerbia az első játékrész után már 2–0-ra vezetett, a többségében székelyföldi születésű játékosokból álló romániai válogatott azonban a második, illetve a harmadik harmad végén lőtt gólokkal egyenlített.

A vendégek mindkét rendes játékidőben született gólját a gyergyószentmiklósi Antal Csongor ütötte, a tehetséges csatár jelenlegi a Budapest Jégkorong Akadémia HC játékosa.

Az ötperces hosszabbításban nem született újabb gól, így következett a szétlövés. Ezt a romániai gárda nyerte 2:1-re, a két büntetőlövéses gól Antal Csongor és Călin Lupașcu nevéhez fűződik.

Jégkorong, U20-as vb, divízió 2/B jelű csoport:
Szerbia–Románia 2–3 – hosszabbítás és szétlövés után (2–0, 0–1, 0–1, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Petar Simic (5.) és Minja Ivanovic (10.), illetve Antal Csongor (38. és 60.), Călin Lupașcu (65., győztes büntető).
Kapura lövések: 22–33.
Büntetőpercek: 8–6.
Játékvezetők: Filip Metzinger (horvát), Banos Garcia (spanyol) és Aurelien Urfer (svájci).

A nyitóforduló másik két mérkőzésén: Belgium–Tajpej 3–1 és Ausztrália–Izland 0–6.
A további program

Hétfő (január 15.): 13.30-tól Tajpej–Ausztrália, 17 órától Románia–Izland, 20.30-tól Szerbia–Belgium.

Szerda (január 17.): 13.30-tól Belgium–Ausztrália, 17 órától Románia–Tajpej, 20.30-tól Szerbia–Izland.

Csütörtök (január 18.): 13.30-tól Ausztrália–Románia, 17 órától Izland–Belgium, 20.30-tól Szerbia–Tajpej.

Szombat (január 20.): 13.30-tól Románia–Belgium, 17 órától Izland–Tajpej, 20.30-tól Szerbia–Ausztrália.

A csoport első helyezettje feljut a divízió 2/A jelű csoportba, az utolsó pedig kiesik divízió 3/A-ba.

Románia U20-as kerete

Kapusok: Bíró Nándor, Alex Olaru (mindketten Sapientia).
Hátvédek: Szabó Tas, Molnár Ákos (mindketten Gyergyói HK), Kovács Előd I., Kernaszt Máté, László Balázs (mindhárman Sapientia), György Róbert (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Süket Bálint (Debreceni EAC).
Csatárok: Antal Csongor (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Bogács Tamás, Barabás Benjámin (mindketten Miskolci DVTK Jegesmedvék), Călin Lupașcu (Bukaresti Steaua), Nyisztor Ákos, Ördög Roland (mindketten Debreceni EAC), Kovács Előd II., Máthé Zsolt (mindketten Brassói Corona), Fehér Csanád, Răzvan Timaru (mindketten Gyergyói HK), Kozma Gergő (AIK Härnösand, svéd), Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs (mindketten Sapientia),
Stáb: Per Lundell (vezetőedző), Papp Szabolcs (másodedző), Ruczuj Gellért (kapusedző), Császár Róbert (felszerelés–menedzser), ifj. Antal Előd (csapatvezető).