Győzelemmel kezdte az Európai Egyetemi Jégkorong Ligát a Sapientia U23

Dobos László 2023. október 19., 10:58

Hétgólos győzelemmel indította a Romániát képviselő Sapientia U23 csapata a 2023–2024-es Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL) alapszakaszát. A székelyföldi együttes szerdán este simán nyert Szlovákiában.

Magabiztos győzelmet arattak a székelyföldi srácok Fotó: Forrás: Sapientia U23

Zsolnán, az Uniza Zilina ellen lépett jégre szerdán este a Sapientia. Az első harmadban még viszonylag hosszú ideig tartotta magát a Zsolna, de a szünet előtt a vendégeknek sikerült egy emberelőnyt kihasználniuk, amit gyorsan követett egy második találat is. A következő két játékrészben a Sapientia akarata érvényesült, végül sima győzelmet aratott.

Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL), keleti divízió, alapszakasz:
Sapientia U23–Uniza Zilina (szlovákiai) 8–1 (2–0, 2–1, 4–0),
gólszerzők: Makszim Ascsulov 3, Kedves Tamás és Pratt Stetson 2-2, Kristó Csongor, illetve Richard Gaspierik.
Kapura lövések: 37–24.
Büntetőpercek: 20–31.

Korábbi eredmények: Besztercebánya–Zsolna 3–1 és 6–0, Trencsény–Kassa 8–4, Nyitra–Győr 5–3, Trencsény–Győr 3–2, Zsolna–Kassa 3–1 és Besztercebánya–Győr 5–4.

A további program: pénteken 21 órától Uniza Zilina–Sapientia, szombaton 18.30-tól Gladiators Trencin–Sapientia, vasárnap 16.45-től pedig Sapientia– Gladiators Trencin.