Befejeződött a Jégkorong Erdély Liga (THL) idei sorozata az U14-es korosztályban, amelynek végén a gyergyószentmiklósi csapat játékosai emelhették magasba a bajnoki trófeát és a nyakukba kerültek az aranyérmek.
A két nyert mérkőzésig tartó döntőben a Felcsík SK csapatával játszottak a fiatal piros-fehérek, és miután az első meccsen 7–3-ra alulmaradtak, a következő találkozókon 8–5-re, illetve 6–0-ra nyertek – mondta el a csapat edzője, Elekes-Darabont Hunor.
Összefoglalva a szezont az edző kiemelte, végig kiegyensúlyozott, stabil teljesítményt tudott mutatni az együttese, az első helyen végeztek az alapszakaszban és a középszakaszban is. A negyeddöntőben a Ploiești csapatát, az elődöntőben Brassót búcsúztatták, és így jutottak a végül 2–1-es összesítésben megnyert bajnoki döntőbe.
„Két csapatunk van ebben a korosztályban, és ugyan az A csapatunk lett a bajnok, (a B csapatnál inkább a játékosok fejlesztésén van a hangsúly, míg az A csapatnál emellett már eredménycentrikusabb a munka), de ezt a sikert mindenki magáénak érezheti” – szögezte le Elekes-Darabont Hunor.
A vezetőedző munkáját segíti, és sokat tett hozzá a sikerhez Daradics Csaba és Csergő Csaba edzők, valamint Molnár Szabolcs kapusedző is.
Albert Vidor, Antal András, Balázs Huba, Bartha Ádám, Benedek Gergő, Bodó Árpád, Csergő Péter Barna, Csergő József Hunor, Emanuel Lauria Noel, Erszény Milán István, Erszény Ervin, Farkas Áron, Farkas Milán, Farkas Fanni, Fehér Orsolya, Gráncsa Gergő, Györffy Hunor, Györffy Ránia, Ilyés Milán, Jánosi Szabolcs, Kémenes Armand, Kovács László Tihamér, Kiss Ákos, Kolumbán Kevin, Kolumbán Mátyás, Kopacz Bence, Laczkó Márton, Láng Szabolcs, Madarász Kristóf, Mondics Márk, Páll Hunor, Puskás Patrik, Romfeld Medeea Tess, Sólyom Krisztián, Szabó Örs, Szabó Huba, Tamás Patrik, Vad Rancz Bence, Vargyas Tihamér.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Románia legfőbb sikere a lakossági életszínvonal drasztikus emelkedése és a fogyasztásbővülés az európai uniós csatlakozás óta eltelt csaknem két évtizedben, azonban az ország továbbra is a régió leggyengébb láncszeme sok mutató terén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!