Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, Bereczky Szilárd, a GYHK általános igazgatója és Szilassy Zoltán, a felnőtt csapat vezetőedzője vett részt azon a szerdai sajtótájékoztatón, amelyen a megyei önkormányzat részéről a gyergyói klubhoz érkező támogatásokról beszéltek.
Elhangzott, hogy a megyei önkormányzat felszerelések vásárlásában, illetve mérkőzések rendezésében (jégdíjak finanszírozásában) segíti a gyergyószentmiklósi felnőtt csapatot és az utánpótlását is. Barti rámutatott, hogy az Erste Liga-bajnok GYHK hamarosan újabb támogatásra számíthat a megye részéről, azaz
ugyanúgy fogják őket is jutalmazni, mint a korábbi években bajnokságot nyerő Csíkszeredai Sportklubot.
Bereczky Szilárd kiemelte, hogy a megyei tanács hozzájárulása és minden más támogatás – annak mértékétől függetlenül – azért fontos, mert ez is segíti, hogy minél többen magukénak érezhessék az elért sikereket.
Rámutatott, hogy az utánpótlás felkarolását már a kezdetektől fontosnak tartotta a GYHK, és ennek köszönhetően ma már több mint 300 gyerek hokizik a Gyergyói-medencében,
idén pedig felkerült a nagycsapathoz két olyan fiatal, akik teljes mértékben saját nevelésű játékosok.
Ez, továbbá az, hogy az előző szezonban a felnőttek Erste Liga-aranya mellé az U18-asok romániai bajnoki címet, az U16-osok ezüstöt, az U14-esek THL-bajnoki címet szereztek, jól mutatja,
hogy a gyergyói utánpótlás jó úton halad.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!