Folytatta menetelését a vébén a romániai U20-as hokiválogatott

Dobos László 2024. január 18., 18:39

Negyedik mérkőzésén negyedik győzelmét aratta Románia U20-as jégkorong-válogatottja a Belgrádban zajló divízió 2/B jelű világbajnokságon. Nyisztor Ákosék csütörtökön délután Ausztráliát győzték le három góllal.

Négyből négy, egy győzelemre vannak a fiúk a feljutástól Fotó: Román Jégkorongt-szövetség (FRHG)

Többet lőtt kapura az első húsz percben az ausztrál együttes, az első harmad azonban gól nélküli döntetlennel zárult. A második játékrész elején Nyisztor Ákos vezetéshez juttatta (1–0) a székelyföldi születésű játékosokra épülő romániai válogatottat, majd Barabás Benjámin is betalált (2–0),

két játékrész után két góllal vezetett a romániai gárda.

A harmad játékrész elején emberelőnyből szépített Ausztrália (2–1), a mérkőzés végéig azonban a csíkszeredai születésű, a Debreceni EAC U21-es alakulatát erősítő Nyisztor újabb két gólt ütött (4–1).

Románia vezeti a csoportot, és egy győzelemre áll a feljutástól.

Jégkorong, U20-as vb, divízió 2/B jelű csoport:
Románia–Ausztrália 4–1 (0–0, 2–0, 2–1).
Gólszerzők: Nyisztor Ákos (21., 49. és 59.), Barabás Benjámin (27.), illetve Sacha Rapchuk (42.).
Kapura lövések: 32–25.
Büntetőpercek: 22–14.
Játékvezetők: Ramon Sterkens, Jeroen Klijberg (mindketen Hollandia) és Aleksandar Djokic (Szerbia).

A játéknap másik két mérkőzésén:
Izland–Belgium
Szerbia–Tajpej

Korábbi eredmények: Szerbia–Románia 2–3 (szétlövés után), Belgium–Tajpej 3–1 és Ausztrália–Izland 0–6, illetve Románia–Izland 2–1, Ausztrália–Tajpej 4–1 és Szerbia–Belgium 4–0, valamint Románia–Kínai Tajpej 12–1, Ausztrália–Belgium 4–1 és Szerbia–Izland 5–1.

A szombati zárónap programja: 13.30-tól Románia–Belgium, 17 órától Izland–Tajpej, 20.30-tól Szerbia–Ausztrália.

A csoport első helyezettje feljut a divízió 2/A jelű csoportba, az utolsó pedig kiesik divízió 3/A-ba.

Románia U20-as kerete
Kapusok: Bíró Nándor, Alex Olaru (mindketten Sapientia).
Hátvédek: Szabó Tas, Molnár Ákos (mindketten Gyergyói HK), Kovács Előd I., Kernaszt Máté, László Balázs (mindhárman Sapientia), György Róbert (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Süket Bálint (Debreceni EAC).
Csatárok: Antal Csongor (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Bogács Tamás, Barabás Benjámin (mindketten Miskolci DVTK Jegesmedvék), Călin Lupașcu (Bukaresti Steaua), Nyisztor Ákos, Ördög Roland (mindketten Debreceni EAC), Kovács Előd II., Máthé Zsolt (mindketten Brassói Corona), Fehér Csanád, Răzvan Timaru (mindketten Gyergyói HK), Kozma Gergő (AIK Härnösand, svéd), Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs (mindketten Sapientia),
Stáb: Per Lundell (vezetőedző), Papp Szabolcs (másodedző), Ruczuj Gellért (kapusedző), Császár Róbert (felszerelés–menedzser), ifj. Antal Előd (csapatvezető).