Finn–magyar: két szép harmad után újra 7–1

Gergely Imre 2023. május 19., 19:07

Az első negyven perccel tényleg nem lehetünk elégedetlenek, a magyar jégkorong-válogatott tartotta a lépést a világbajnoki- és olimpiai címvédő Finnországgal szemben. A harmadik harmadban aztán jött öt finn gól...

Niklas Friman és Sofron István párharca Fotó: MTI/Illyés Tibor

A mérkőzést nagyon jól kezdték Bartalisék, az első percekben több nagy gólhelyzet is kialakult a finn kapu előtt. Aztán az első magyar kiállítás felhozta a hazaiakat.

Az emberhátrányt még sikerült kivédekezni, de Lehtonen a 13. percben csak megszerezte a vezetést a finneknek.

A szünetig már nem is esett több gól, de a másodikban újra jött egy emberhátrány és Kakko növelte a különbséget. A 27. percben viszont megérkezett a szépítő találat is.

Niklas Friman és Erdély Csanád csatája Fotó: MTI/Illyés Tibor

Pozsgai lövése kihullott a kapus kesztyűjéből és a gyorsan reagáló Sebők a gólvonalon túlra juttatta a játékszert.

2–1 után is tartották a lépést a magyarok, Bálizs remekül teljesített a kapuban. Az második szünetre úgy mehettek a delek, hogy ebből még akár csoda is lehet. Nem lett.

Finnország az utolsó 20 percben parádézott, ötször is betaláltak, és ezzel 7–1-re maradt alul Kevoin Constantine együttese, akárcsak az amerikaiak vagy a svédek ellen.

Juho Lammikko és Bálizs Bence kapus Fotó: MTI/Illyés Tibor

Nincs ok búslakodni, jön még két mérkőzés, vasárnap Németország, hétfőn pedig Ausztria ellen.

Jégkorong világbajnokság
Finnország–Magyarország 7–1 (1–0, 1–1, 5–0)
Gólszerzők: Miko Lehtonen (13. perc), Kaapo Kakko (24.), Atte Ohtamaa (41.), Teemu Hartikainen (44.), Kasperi Kapanen (47.), Walteri Merela (55.), Joel Armia (60.), illetve Sebők Balázs (27.).