A mérkőzéseit Csíkkarcfalván, a Felcsíki Műjégpályán játszó Sapientia U23 csapata fennállása óta idén először jutott be a sorozat, az EUHL elődöntőjébe.
Ebben Ambrus Levente kapus stabil játékkal, extra produkciókkal vette ki a részét, így nem meglepetés, hogy őt választották a 2022–23-as EUHL-es idényben a rájátszás legjobb játékosának.
Horvát Tamás 2020 után ismét megkapta a legjobb csapatmenedzsernek járó elismerést. „Ő egy kaotikus romániai szezon mellett tett nagyon sokat azért, hogy a csapat nemzetközi versenyeztetése a liga többi szereplőjével összeegyeztetve gördülékeny legyen. Emellett az Egyetemi Jégkorong Világkupa sikeres megszervezésében is elévülhetetlen érdemeket szerzett.
– olvasható a Sapientia U23 közösségi oldalán.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!