Szombaton délután rendezték a kis- és nagydöntő második mérkőzését, galaci és gyergyói siker született, így mindkét párharcban a harmadik mérkőzés dönt majd.
Jégkorong, U15-ös bajnokság, a 3. helyért, második mérkőzés:
Galaci Dunărea–Felcsík SK 9–6 (5–3, 1–2, 3–1).
Gólszerzők: Mihai Rusu, Alexandru Porojan és Razvan Profir 2-2, Eduard Pohrib, Luca Antohi és Eduard Leu, illetve Barabás Előd 3, Lukács Botond 2 és Lukács Csongor.
Az első találkozót a Felcsík nyerte 6–4-re, így összesítésben 1:1-re áll a párharc.
Döntő, második mérkőzés:
Gyergyószentmiklósi ISK–Csíkszeredai ISK 5–2 (0–0, 2–1, 3–1).
Gólszerzők: Páll Hunor és Kiss Ákos 2-2, Benedek Gergő, illetve Babos Barnabás és Gál Róbert.
Az első összecsapást a csíkiak nyerték 3–2-re, így összesítésben 1:1-re áll a párharc.
Mindkét párharc vasárnap zárul. A Felcsík–Galac összecsapás 14 órakor kezdődik Csíkkarcfalván, a Csík–Gyergyó mérkőzés pedig 15.30-kor a Vákár Lajos Műjégpályán.
A csíki korosztályos együttes vezetőedzője Gál Sándor, a gyergyóit Elekes-Darabont Hunor készíti fel, a felcsíkiak vezetőedzője Antal Norbert, a galaciaké pedig Cătălin Geru.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!