Izgalmas mérkőzéseket hozott a Felcsíki Műjégpályán zajló, az egyetemista hokicsapatok számára kiírt Vicket Sekler Cup nevű viadal második napja, a tornán a házigazda mellett a lengyel Oswiecim, a szlovákiai Kassa és a Győr csapata vesz részt.
A szombati nap első mérkőzésén a lengyel Oswiecim hosszabbítás után legyőzte a Győrt, az esti meccsen pedig a Sapientia U23 a Kassát. A Sapientia kétszer is vezetett a szlovákiai együttes ellen, mindkét találat emberelőnyből született, de a Kassa mindkétszer kiegyenlített, a második gólját a rendes játékidő utolsó percében ütötte a szlovákiai alakulat. A ráadás azonban még két percet sem tartott, Kedves Tamás gólja véget vetett a mérkőzésnek.
Sapientia U23: Bíró Nándor, Alex Olaru, (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Márton Botond (második sor); István Sándor, György Rajmund, Lázár Sebestyén, Lázár Menyhért, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, Kernászt Máté, Szopos-Böjte Szabolcs, Bănceanu Levente, Gál Szilárd (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.
Kassai US: Shandor Fedir, Jakub Savcak (kapusok) – Matej Grec, Kiril Miaki, Timotej Tomala, Dominik Novak, Konsztantyin Nikolajenko (első sor); Samuel Sirotnak, Dominik Mecko, Daniel Dvořák, Ondrej Grega, Lukas Gurcik (második sor); Martin Georgiev, Daniel Krempasky, Tomas Orac, Samuel Rychalsky, Sebastian Dimun (harmadik sor); Matej Dzamba, David Labanc (negyedik sor). Vezetőedző: Dusan Krehlik.
A nap másik mérkőzésén:
UHT Sabers Oswiecim (lengyel)–UNI Győr ETO HC 2–1 – hosszabbítás után, aranygóllal (0–0, 1–0, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Ilja Baida (31.) és Igor Nikolajevics (62.), illetve Odnoga Mátyás (49.).
Pénteken: UHT Sabers Oswiecim –University Spartacus Kosice 4–1 és Sapientia U23–UNI Győr ETO HC 5–2.
Vasárnap: 15 órától University Spartacus Kosice–UNI Győr ETO HC, 18.30-tól Sapientia U23–UHT Sabers Oswiecim.
A mérkőzésekre belépőt a kezdés előtt, a helyszínen lehet váltani. A jegypénztárban napijegyeket árusítanak, amelyek a játéknap mindkét meccsére érvényesek, és a felnőtteknek 15 lejbe, a 14 év alatti gyermekeknek pedig 10 lejbe kerülnek
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem hallgatói, illetve a Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) sportolói ingyen léphetnek be.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!