Aranygóllal győzött a Sapientia hokicsapata a kassaiak ellen

Dobos László 2024. február 10., 21:30

Második mérkőzését is megnyerte a házigazda Sapientia U23 együttese a Csíkkarcfalván zajló nemzetközi jégkorongtornán. Per Lundell és Papp Szabolcs edzők legénysége szombaton este a kassai egyetemisták csapatát győzte le.

Újabb győzelmet ünnepelhetnek a fiatal jégkorongozók Fotó: Sapientia U23

Izgalmas mérkőzéseket hozott a Felcsíki Műjégpályán zajló, az egyetemista hokicsapatok számára kiírt Vicket Sekler Cup nevű viadal második napja, a tornán a házigazda mellett a lengyel Oswiecim, a szlovákiai Kassa és a Győr csapata vesz részt.

A szombati nap első mérkőzésén a lengyel Oswiecim hosszabbítás után legyőzte a Győrt, az esti meccsen pedig a Sapientia U23 a Kassát. A Sapientia kétszer is vezetett a szlovákiai együttes ellen, mindkét találat emberelőnyből született, de a Kassa mindkétszer kiegyenlített, a második gólját a rendes játékidő utolsó percében ütötte a szlovákiai alakulat. A ráadás azonban még két percet sem tartott, Kedves Tamás gólja véget vetett a mérkőzésnek.

Jégkorong, Vicket Sekler Cup:
Sapientia U23–University Spartacus Kosice (szlovákiai) 3–2 – hosszabbítás után, aranygóllal (1–1, 0–0, 1–1, 1–0).
Gólszerzők: Kristó Csongor (13.), Both Péter (43.) és Kedves Tamás (62.), illetve Dominik Mecko (13.) és Ondrej Grega (60.).
Kapura lövések: 35–25.
Büntetőpercek: 12–12.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Magyar Áron, illetve Kőszegi Kálmán és Rácz Szilárd.

Sapientia U23: Bíró Nándor, Alex Olaru, (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Márton Botond (második sor); István Sándor, György Rajmund, Lázár Sebestyén, Lázár Menyhért, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, Kernászt Máté, Szopos-Böjte Szabolcs, Bănceanu Levente, Gál Szilárd (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.

Kassai US: Shandor Fedir, Jakub Savcak (kapusok) – Matej Grec, Kiril Miaki, Timotej Tomala, Dominik Novak, Konsztantyin Nikolajenko (első sor); Samuel Sirotnak, Dominik Mecko, Daniel Dvořák, Ondrej Grega, Lukas Gurcik (második sor); Martin Georgiev, Daniel Krempasky, Tomas Orac, Samuel Rychalsky, Sebastian Dimun (harmadik sor); Matej Dzamba, David Labanc (negyedik sor). Vezetőedző: Dusan Krehlik.

A nap másik mérkőzésén:
UHT Sabers Oswiecim (lengyel)–UNI Győr ETO HC 2–1 – hosszabbítás után, aranygóllal (0–0, 1–0, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Ilja Baida (31.) és Igor Nikolajevics (62.), illetve Odnoga Mátyás (49.).

Pénteken: UHT Sabers Oswiecim –University Spartacus Kosice 4–1 és Sapientia U23–UNI Győr ETO HC 5–2.

Vasárnap: 15 órától University Spartacus Kosice–UNI Győr ETO HC, 18.30-tól Sapientia U23–UHT Sabers Oswiecim.

A mérkőzésekre belépőt a kezdés előtt, a helyszínen lehet váltani. A jegypénztárban napijegyeket árusítanak, amelyek a játéknap mindkét meccsére érvényesek, és a felnőtteknek 15 lejbe, a 14 év alatti gyermekeknek pedig 10 lejbe kerülnek

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem hallgatói, illetve a Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) sportolói ingyen léphetnek be.