A romániai U20-asok nyerték a gyergyószentmiklósi nemzetközi jégkorongtornát

Gergely Imre 2023. december 17., 13:23 utolsó módosítás: 2023. december 17., 23:24

Gólokban gazdag mérkőzésekkel zárult a Gyergyószentmiklóson megrendezett Jégkorong Nemzetek Tornája. Az izgalmas rendezvény végén a romániai U20-as válogatott lett a tornagyőztes.

A Sapientia U23 korábbi mezében játszó U20-asok nyerték a tornát Fotó: Gergely Imre

A Magyarország U18–Lengyelország U18 meccsel indult a szombati nap, ahol végig nagyon izgalmas párharcot láthattak a nézők. A magyar fiatalok vezetésével indult a találkozó, de a második harmadban a lengyelek gyorsan egyenlítettek, és ezt követően a magyar fiúknak kellett futnia az eredmény után, hiszen Lengyelország válogatottja kétszer is előnybe került. Az 55. percben Balázs találatával lett 3–3 az eredmény és nem egészen két perc múlva a magyarok ismét betaláltak, amire a lengyeleknek már nem volt válasza.

Így a magyar U18-as válogatott szerezte meg a torna második helyét.

Fotó: Gergely Imre

Jégkorong Nemzetek Tornája
Magyarország U18–Lengyelország U18 4–3 (1–0, 1–2, 2–1)
Gólszerzők: Karó Levente (14. perc), Kuntic Dávid (39.), Balázs Előd (55.), Polonyi Nándor (57.) illetve Bartlomiej Stolarski (21.), Rafal Drabik (32., 42).

Izgalmasan alakult a romániai válogatottak összecsapása is, 40 perc után 2–2 volt az állás, az U20-asok két vezető találatára rendre válaszolni tudtak a fiatalabbak, sőt a harmadik harmad legelején a kapu elé jó ütemben érkező Czirják már az U18-asoknak szerzett vezetést. Ekkor Papp Szabolcs másodedző oda is szólt a fiúknak, hogy fel kellene ébredniük, mert ez a teljesítmény nem lesz elég. Ez láthatóan hatott, hiszen Kovács Előd látványos, emberelőnyből szerzett góllal egyenlített, majd nem sokkal később egy furcsán megpattanó korongból Gál révén visszavették a vezetést az U20-asok.

A szoros állás az 59. percig maradt meg, amikor üres kapura voltak eredményesek az idősebbek, majd rögtön utána még egyszer betaláltak. A 6–4-es végeredmény a vége előtt 8 másodperccel alakult ki, amikor Czirják lövése zárta le a mérkőzést, aki ezzel mesterhármast ért el.

Románia U20–Románia U18 6–4 (1–1, 1–1, 4–2)
Gólszerzők: Kovács Előd (4., 59.), György Róbert (39.), Gál Szilárd (53.), Ördög Roland (39., 59.) illetve Czirják Zalán (12., 42., 60.) Kovács Szilárd (39.)

A Nemzetek Tornája végső rangsora: 1. Románia U20 8 pont, 2. Magyarország U18 4, 3. Lengyelország U18 3, 4. Románia U18 3.