A rókalányok vereségekkel kezdték a magyar bajnokságot

Gergely Imre 2023. november 05., 16:19

Két mérkőzést játszott a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey és a címvédő MAC Marilyn a magyar női U25-ös jégkorongbajnokságban. Szoros volt mindkét összecsapás, amelyek végén a budapesti lányok örülhettek.

Szoros meccseket játszottak egymással, amelyek végén a MAC lányainak jött jobban ki a lépés Fotó: Fox Hockey

Elkezdődött a magyar női U25-ös jégkorongbajnokság a Fox Hockey jégkorongozó lányai számára is a hétvégén. A sorozatban idén is öt magyarországi csapattal játszanak a gyergyóiak. A mezőnyt a Fox Hockey mellett a MAC Marilyn, a HKB, a Dunaújvárosi Angels, az FTC-Telekom és a Rampage Women's Hockey együttese alkotják.

Barabás László edző csapata nyitásként a tavalyi sorozat aranyérmesét, a MAC Marilynt fogadta szombaton és vasárnap.

Jól indult az első mérkőzés, Ana Voicu révén a rókalányok szereztek vezetést, majd a vendégek egyenlítése után a második harmadban bende Jólia ismét a gyergyószentmiklósiakat hozta előnybe. Azonban a vendégek másodszor is egyenlítettek, így 2–2 állt az eredményjelző 40 perc után. A záró játékrész viszont nem jól alakult, az első két vendéggólt is szerző Bukor Petra és Weiler Krisztina újra betaláltak, amire csak eggyel tudtak válaszolni a hazaiak. Máthé Blanka szépítése után bő három perccel a vége előtt lehozta a kapusát a Fox Hockey, de az eredmény már nem változott, 4–3-ra győzött a MAC Marilyn.

Jégkorong magyar női U25-ös bajnokság
Fox Hockey–MAC Marilyn 3–4 (1–1, 1–1, 1–2)
Gólszerzők: Ana Voicu (8. perc), Bende Júlia (26.), Máthé Blanka (55.), illetve Weiler Krisztina (18., 52.), Bukor Petra (32., 48.)

Vasárnap délben is iramos, küzdelmes mérkőzést játszott egymással a két együttes. A hajráig bármerre is eldőlhetett volna a 3 pont sorsa. Langer Anna vezető találatára Szopos Rebeka válaszolt még az első szünet előtt, míg a második húsz percben egyetlen találat esett, azt Csiszér Tímea lőtte a gyergyói hálóba.

Megvoltak a helyzetei a rókalányoknak is, de betalálniuk sehogy sem sikerült, az 50. percben pedig Weiler háromra növelte a MAC Marilyn góljainak számát. Ezután ismét kockáztattak a gyergyóiak és ez ezúttal sem jött be, Farsang Eszter üres kapuba lőtt. Az utolsó dudaszó előtt négy másodperccel Szekeres Edit volt eredményes, ez azonban csak arra volt elegendő, hogy szorosabb legyen a végeredmény.

Fox Hockey–MAC Marilyn 2–4 (1–1, 0–1, 1–2)
Gólszerzők: Szopos Rebeka (19.), Szekeres Edit (60.), illetve Langer Anna (6.), Csiszér Tímea (35.), Weiler Krisztina (51.), Farsang Eszter (59.)