Elkezdődött a magyar női U25-ös jégkorongbajnokság a Fox Hockey jégkorongozó lányai számára is a hétvégén. A sorozatban idén is öt magyarországi csapattal játszanak a gyergyóiak. A mezőnyt a Fox Hockey mellett a MAC Marilyn, a HKB, a Dunaújvárosi Angels, az FTC-Telekom és a Rampage Women's Hockey együttese alkotják.
Barabás László edző csapata nyitásként a tavalyi sorozat aranyérmesét, a MAC Marilynt fogadta szombaton és vasárnap.
Jól indult az első mérkőzés, Ana Voicu révén a rókalányok szereztek vezetést, majd a vendégek egyenlítése után a második harmadban bende Jólia ismét a gyergyószentmiklósiakat hozta előnybe. Azonban a vendégek másodszor is egyenlítettek, így 2–2 állt az eredményjelző 40 perc után. A záró játékrész viszont nem jól alakult, az első két vendéggólt is szerző Bukor Petra és Weiler Krisztina újra betaláltak, amire csak eggyel tudtak válaszolni a hazaiak. Máthé Blanka szépítése után bő három perccel a vége előtt lehozta a kapusát a Fox Hockey, de az eredmény már nem változott, 4–3-ra győzött a MAC Marilyn.
Vasárnap délben is iramos, küzdelmes mérkőzést játszott egymással a két együttes. A hajráig bármerre is eldőlhetett volna a 3 pont sorsa. Langer Anna vezető találatára Szopos Rebeka válaszolt még az első szünet előtt, míg a második húsz percben egyetlen találat esett, azt Csiszér Tímea lőtte a gyergyói hálóba.
Megvoltak a helyzetei a rókalányoknak is, de betalálniuk sehogy sem sikerült, az 50. percben pedig Weiler háromra növelte a MAC Marilyn góljainak számát. Ezután ismét kockáztattak a gyergyóiak és ez ezúttal sem jött be, Farsang Eszter üres kapuba lőtt. Az utolsó dudaszó előtt négy másodperccel Szekeres Edit volt eredményes, ez azonban csak arra volt elegendő, hogy szorosabb legyen a végeredmény.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!