Egy tucatot lőtt a GYHK a Steauának

Gergely Imre 2021. október 08., 22:00 utolsó módosítás: 2021. október 08., 22:02

Nem volt kérdéses, hogy melyik a jobb csapat, a Gyergyói Hoki Klub ismét papírforma-győzelmet aratott a romániai jégkorong bajnokságban. Ezúttal 12 gólt helyeztek el a vendég Steaua ketrecébe.

A GYHK kevés érdeklődő előtt tömte ki a Steauát Fotó: Gergely Imre

Csütörtökön az első harmadban nem esett gól, pénteken azonban Szigeti már a második perc elején megszerezte a vezetést a piros-fehéreknek. Sándor-Székely Ottónak biztos emlékezetes marad ez a meccs, hiszen a fiatal csatár is betalált, első felnőtt gólját szerezve a gyergyói színekben.

Vincze Péter és Sylvestre is feliratkozott a gólszerzők listájára, így 4–0 állt az eredményjelzőn az első szünetben.

A második harmad legelején Trancă-nál is átszakadt a gát, gólpasszai után ő is gólt lőtt új csapatában. A Steaua Georgescu révén a 28. percben kihasznált egy emberelőnyt, amire Silló szinte azonnal válaszolt, majd a játékrész második felében újabb öt gólt láthatott a kis létszámú közönség 3–2-es eloszlásban, ami összesítésben 9–3-at jelentett ekkor.

A záró játékrész már csak gyergyói találatokat hozott, abból pedig hármat, így alakult ki a 12–3-as végeredmény.

A GYHK vasárnap Brassóba látogat az Erste Ligában és a romániai bajnokságban is számító mérkőzésre. Az már nehezebb feladat lesz.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 12–3 (4–0, 5–3, 3–0)
Gólszerzők: Szigeti Ákos (2. perc), Sándor-Székely Ottó (7.), Vincze Péter (16., és 34.), Sébastien Sylvestre (19., 40.), Daniel Trancă (23., 41.), Silló Arnold (29.) Császár Hunor (38., 48.), Sárpátki Tamás (55.), illetve Mihail Georgescu (28.), Vladislav Misnikov (31., 39.)
Kapura lövések: 57–37
Kiállításpercek: 2–12