A múlt szezonban is nagyon kiélezett volt a két csapat minden mérkőzése, és az U25A bajnokság ezüst- illetve bronzérmese idén is ugyanúgy folytatta. Az első meccs hosszabbításban dőlt el, és a másodikon is csak egy gól volt a különbség.
Szombaton a Ferencváros szerezett vezetést, a 14. percben Balázs Noémi kékvonalas lövése megpattant a kapu előtti kavarodásban, és a hálóban kötött ki. Rögtön a szünet után Hidasi Szabina érkezett üresen a gyergyói kapu elé, aki senkitől nem zavartatva lőhetett Nadina Niciu ketrecébe.
Három perccel később kezdték a felzárkózást a rókalányok, a két védő között kiugró Szekeres Edit pontos lövéssel csökkentette a hátrányt.
Az egyenlítésre az 55. percig kellett várni. Fehér Orsolya indult el a saját harmadából, az ő kísérletét még védte a Fradi kapusa, de a kipattanóra érkező Szekeres lövése már bejutott a ketrecbe.
A rendes játékidő már nem hozott több találatot, jöhetett a hosszabbítás. Itt több kimaradt nagy helyzet után az emberhátrányban játszó zöld-fehérek közül Rácz Eszter szerzett korongot a saját védőharmadában, szólója végén pedig belőtte a mindent eldöntő találatot.
Másnap jól indult a meccs gyergyói szempontból, Szekeres Edit került szembe egyedül a kapussal, de lövés helyett egy remek passzt adott Fehér Orsolya elé, és így sakk-matt helyzetből lett meg a vezetőgól a 7. percben.
Az állás a második harmad elején döntetlen lett, amikor Kosztya Laura volt eredményes kipattanóból. A harmadik harmadban két újabb gólt lőtt a Fradi Rácz és Kosztya révén, amire az 58. percben tudott válaszolni a Fox Hockey, amikor emberhátrányban Ioana Barbul ugrott ki és remek cselek után vette be a ferencvárosi lányok kapuját. Egyenlíteni azonban már nem sikerült, így a zöld-fehérek 5 pont vittek haza Gyergyószentmiklósról.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
88 éves korában szerdán elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Bukaresti Steaua csapatának edzőjeként 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!