Egy pontot tudott itthon tartani a Fox Hockey

Gergely Imre 2022. november 20., 15:45 utolsó módosítás: 2022. november 20., 17:53

Az FTC-Telekom együttesét fogadta szombaton este és vasárnap délben a gyergyószentmiklósi Fox Hockey női jégkorongcsapat az U25A magyar bajnokságban. A várható módon szoros csaták zajlottak a jégen, amelyek végén a Fradi örülhetett.

Ezúttal is szoros összecsapásokat játszott a két csapat Fotó: Gergely Imre

A múlt szezonban is nagyon kiélezett volt a két csapat minden mérkőzése, és az U25A bajnokság ezüst- illetve bronzérmese idén is ugyanúgy folytatta. Az első meccs hosszabbításban dőlt el, és a másodikon is csak egy gól volt a különbség.

Szombaton a Ferencváros szerezett vezetést, a 14. percben Balázs Noémi kékvonalas lövése megpattant a kapu előtti kavarodásban, és a hálóban kötött ki. Rögtön a szünet után Hidasi Szabina érkezett üresen a gyergyói kapu elé, aki senkitől nem zavartatva lőhetett Nadina Niciu ketrecébe.

Három perccel később kezdték a felzárkózást a rókalányok, a két védő között kiugró Szekeres Edit pontos lövéssel csökkentette a hátrányt.

Az egyenlítésre az 55. percig kellett várni. Fehér Orsolya indult el a saját harmadából, az ő kísérletét még védte a Fradi kapusa, de a kipattanóra érkező Szekeres lövése már bejutott a ketrecbe.

A rendes játékidő már nem hozott több találatot, jöhetett a hosszabbítás. Itt több kimaradt nagy helyzet után az emberhátrányban játszó zöld-fehérek közül Rácz Eszter szerzett korongot a saját védőharmadában, szólója végén pedig belőtte a mindent eldöntő találatot.

Másnap jól indult a meccs gyergyói szempontból, Szekeres Edit került szembe egyedül a kapussal, de lövés helyett egy remek passzt adott Fehér Orsolya elé, és így sakk-matt helyzetből lett meg a vezetőgól a 7. percben.

Az állás a második harmad elején döntetlen lett, amikor Kosztya Laura volt eredményes kipattanóból. A harmadik harmadban két újabb gólt lőtt a Fradi Rácz és Kosztya révén, amire az 58. percben tudott válaszolni a Fox Hockey, amikor emberhátrányban Ioana Barbul ugrott ki és remek cselek után vette be a ferencvárosi lányok kapuját. Egyenlíteni azonban már nem sikerült, így a zöld-fehérek 5 pont vittek haza Gyergyószentmiklósról.

Jégkorong magyar női U25A bajnokság
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–FTC-Telekom 2-3 (0–1, 1–1, 1–0, 0–1), hosszabbítás után.
Gólszerzők: Szekeres Edit (24. és 55. perc), illetve balázs Noémi (14.), Hidasi Szabina (21.), Rácz Eszter (62.).
Kapura lövések: 30-33.
Kiállításpercek: 8-10.

FTC-Telekom–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 3–2 (0–1, 1–0, 2–1)
Gólszerzők: Kosztya Laura (22., 49.), Rácz Eszter (44.), illetve Szekeres Edit (7.), Ioana Barbul (58.).
Kapura lövések: 43-36.
Kiállításpercek: 6-8.