Egy pillanatig sem volt kérdés, kiütötték a galaciakat az Ágyúsok

Dobos László 2024. szeptember 27., 22:05

Kiváló formában hokizott pénteken este az Ágyúsok csapata. A háromszéki hokicsapat simán verte Kézdivásárhelyen a galaciakat. A mérkőzés a Román Kupa csoportkörébe számított.

Kiütéses győzelmet arattak a Háromszéki Ágyúsok Fotó: Szász Adorján/GYHK

Különösen az első és a harmadik játékrészben használták ki helyzeteit remekül a háromszékiek, akik közül a két fiatal játékos, Antal László és Róth Zoltán kétszer is betalált.

A mérkőzés érdekessége, hogy a statisztikák szerint a több idegenlégióst foglalkoztató Al-Duna parti város együttese ugyanannyit lőtt kapura mint a házigazdák.

Jégkorong Román Kupa, B csoport:
Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM 7–1 (3–0, 0–0, 4–1).
Gólszerzők: Antal László (8. és 17.), Róth Zoltán (20. és 56.), Szőcs Zalán (43.), Gecse Olivér (44.) és Részegh Zsolt (49.), illetve Luka Zorko (45.).
Kapura lövések: 36–36.
Büntetőpercek: 12–12.
Játékvezetők: Magyar Áron és Rácz Szilárd, illetve Antal Ottó András és Teodor Filip.

Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Márton Koppány (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Részegh Zsolt (harmadik sor); István Sándor, Király Ádám, László Hunor, Barkó Gergely
(negyedik sor). Vezetőedző: Kertész Zoltán.

Galaci CSM: Onodi Ottó, Bogdan Enache (kapusok) – Timur Raszulov, Hildebrand Szabolcs, Vitalij Kiricsenko, Benedek Roland, Patrik Machala (első sor); Cătălin Berdilă, Luka Zorko, Lukas Zukauskas, Egidijus Binkulis, Banceanu Levente (második sor); Ráduly Norbert, Boldizsár Cristian, Remus Gheorghe, Szőcs Attila, Silló Huba (harmadik sor); Gabriel Buleandra, Andrei Buleandra, Cezar Gheorghe, Danalizi Vilmos Gergő (negyedik sor). Stáb: Július Pénzeš (vezetőedző), Cornel Chirita (másodedző).

Az B csoport másik péntek esti mérkőzésén:
Bukaresti Steaua–Bukaresti Sportul Studențesc 19–0 (3–0, 9–0, 7–0).

Korábbi eredmények:
Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Sportul Studențesc 16–0 és Galaci CSM–Bukaresti Steaua 4–2.

A három Erste Ligás csapat az A csoportban harcol a két továbbjutó helyért. Az első eredmények: Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 5–0 és Gyergyói HK–Brassói Corona 2–4.