Hirdetés

Egy pár rosszkor jött kiállítás megpecsételte a Sportklub sorsát

A kiállítások megpecsételték a Sportklub sorsát
Fotó: Várhegyi Erna

A Budapest Jégkorong Akadémia HC szombaton este hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a vendég Csíkszeredai Sportklubot az Erste Liga negyeddöntőjében, így 2:2-re egyenlített az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Káposztásmegyeren a székelyföldi együttes Fodor Csanád és Sofron István góljaival az első harmad derekán kétszer is betalált (0–2). Schlekmann Márk közvetlenül a szünet után szépített, majd Pozsgai Tamás egyenlített (2–2). A 48. percben már a hazaiaknál volt az előny (3–2), azonban Becze Tihamér hosszabbításra mentette az összecsapást (3–3). Az első gólig tartó ráadásban sorra kapta a kiállításokat a Sportklub, kétszer rossz csere miatt. Az egyik fórt pedig, 2.1 másodperccel a negyedik játékrész vége előtt, azaz a 80. percben Pozsgai kihasználta (4–3).

Kapcsolódó

Hirdetés

Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője azt mondta a mérkőzés után, hogy nagyon sok dolognak tudtak örülni. „ A legfontosabb, ami nekünk, ennek a családnak a legfontosabb történése a mai napon: Marton Borisz világra jötte. Tibiéknek kisfia született, úgyhogy neki és a családnak ajánljuk ezt a győzelmet (Marton Tibor, a BJAHC edzője – szerk. megj.). A többi az megtörtént, sokat nem foglalkozunk vele.

Azt hiszem, hogy a kulcsjátékosok picit előreléptek, ma amikor kellett, meghúzták a szekeret. Mind a két csapat férfiasan, derekasan küzdött, de ami történt, történelem.

Mondom, a legnagyobb boldogság a mai nap, egy új kisfiú a klub életében, úgyhogy remélhetőleg a kollégám is annyira büszke és boldog, mint amennyire mi vagyunk rájuk" – mondta Kangyal.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

Mark Andrew Jonathon LeRose, a Csíkszeredai Sportklub másodedzője úgy vélte, hogy ez a meccs olyan volt, mint az összes ebben a szériában. „Kemény küzdelem zajlott a jégen, 2–0-ra vezettünk az első harmadban, de visszaküzdötték magukat a másodikban. Valami ilyesmire számítottunk, két hasonló erősségű csapat játszott egymás ellen, összeszedtünk pár rossz kiállítást a hosszabbításban és ez a győzelmünkbe került" – hangsúlyozta Mark LeRose.

A BJAHC–Sportklub párharc következő találkozóját hétfőn 18.30 órától rendezik a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, majd a hatodik csata szerdán Káposztásmegyeren lesz.

A párharcban ez még csak a negyedik összecsapás volt, mivel az egy hete játszott találkozót bírói műhiba miatt újra játsszák majd csütörtökön, amennyiben – összesítésben – 3:3 lesz az állás.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

Mutatjuk, mikor kezdődnek az Erste Liga negyeddöntői

A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.

Székelyhon

Május eleji robbantások a parajdi sóbánya felszínén: a Salrom tisztázta a történteket

„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.

`
Krónika

„Nézzen a szemembe!” Felcsaptak az indulatok az Országgyűlésben a külhoni magyarok szavazata kapcsán

A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.

Krónika

Az RMDSZ elnöke elmondta, kit támogatnak az erdélyi magyarok a magyarországi választáson

Az erdélyi magyarok elsöprő többsége Orbán Viktort és a kormánypártokat támogatja – jelentette ki Kelemen Hunor az áprilisi országgyűlési választások kapcsán.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Mutatjuk, mikor kezdődnek az Erste Liga negyeddöntői

A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.

A GYHK volt edzője nem is gondolta volna, hogy menesztik a kupafiaskó után

A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.

Leváltotta vezetőedzőjét a Gyergyói Hoki Klub

Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.

Miklós Ervin: új fejezet kezdődik a Háromszéki Ágyúsok történetében

Óriási lehetőség előtt áll a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely a 2026–2027-es idénytől negyedik erdélyi együttesként csatlakozhat az Erste Ligához. Mit jelent ez a lépés a 2021-ben alakult klub életében – Miklós Ervin klubelnököt kérdeztük.

Három évvel hosszabbított a finn hátvéd a Gyergyói HK-val

Szezon közben is zajlik a csapatépítés a GYHK-nál, további három szezonra szóló szerződést kötöttek Konsta Mesikammennel, így a 30 éves finn hátvéd a következő idényekben is a piros-fehérek játékosa marad.

Negyven nap szünet az Erste Ligában, GyHK–Sportklub párharc lesz az elődöntőért

Befejeződött a jégkorong Erste Liga alapszakasza. A rájátszás márciusban kezdődik, amikor az élen végzett Brassói Corona a fehérvári farmcsapattal, a Gyergyói HK pedig a Csíkszeredai Sportklubbal mérkőzik majd a legjobb négy közé jutásért.

Sokáig szoros volt, aztán a GYHK pillanatok alatt eldöntötte a Corona elleni rangadót

Hét gólt lőtt a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronának a jégkorong Erste Liga alapszakaszának zárómérkőzésén. A piros-fehérektől Gerads mesterhármast szerzett.

A GYHK még keresi a formáját, a Corona nem esett szét, a Sportklub újra visszakapaszkodott

Küzdelmes győzelmek, látványos fordulatok és csalódottság jellemezték a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapját: a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona ismét nyerni tudott, míg a Csíkszeredai Sportklub szétlövésben maradt alul.

A legvégén egyenlített, szétlövésekkel kapott ki a Sportklub

Szétlövést követően maradt alul vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga alapszakaszában a Budapesti Jégkorong Akadémia HC ellen. A hazaiak végig futottak az eredmény után, kapusuk bravúrjai tartották meccsben a csapatot.

Fordulatos hazai sikerrel megnyerte az alapszakaszt a Brassói Corona

Látványos, fordulatokban gazdag mérkőzést játszott egymással a Brassói Corona és a DEAC a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A Cenk alattiak 6–4-es győzelme egyben azt is jelentette, hogy bebiztosították első helyüket az alapszakaszban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!