Egy híján harmincat lőtt a Sportklub a Sportulnak

Dobos László 2024. október 01., 21:54 utolsó módosítás: 2024. október 01., 21:58

Hétközi fordulót iktattak be a román felnőtt férfi jégkorongbajnokságba. A kedd esti mérkőzéseken érvényesült a papírforma, a Sportklub nagyon elverte a Sportult, a Corona megdolgozott a Steaua elleni sikerért.

A bukaresti együttes egész végig védekezett a kedd esti mérkőzésen Fotó: Borbély Fanni

A Vákár Lajos Műjégpályán a házigazda Csíkszeredai Sportklub kitömte a bukaresti egyetem alakulatának kapuját,

a vendégek egész végig védekeztek, 60 perc alatt egyetlen egyszer sem lőttek a csíkiak kapujára.

A Sportklub szakvezetése ezen a mérkőzésen pihentette Adorján Attila kapust, illetve nem nevezte Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs Gecse Hugó, Becze Tihamér és Láday Tamás mezőnyjátékosokat.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc 29–0 (10–0, 7–0, 10–0).
Gólszerzők: Fredrik Forsberg (7., 11., 13., 17., 20., 49. és 59.), György Szilárd (8., 35., 48. és 58), Silló Arnold (11. és 53.), Márton Botond (12., 14. és 51.), Kedves Tamás (17., 33., 44. és 50.), Kovács Előd (27.), Fodor Csanád (30.), Bajkó Csongor (31., 34. és 44.), Bíró Gergő (35.), Rokaly Norbert (41.), Niclas Juhani Lucenius (48.) és Jimi Kuronen (55.).
Kapura lövések: 73–0.
Büntetőpercek: 4–8.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Borsos Barna, illetve Szőgyör Zoltán és Antal Ottó András.

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simo Joel Ábel (kapusok) – Ferencz-Csibi Róbert, Jimi Kuronen, György Szilárd, Márton Botond, Bajkó Csongor (első sor); Both Péter, Eduard Cășăneanu, Bíró Gergő, Silló Arnold, Kedves Tamás (második sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Fodor Csanád (harmadik sor); Salló Alpár, Rokaly Norbert, (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Sportul Studențesc: Cristian Asandei, Mihai Alexandru Mocanu (kapusok) – Bogdan Ștefan, Iulian Corneanu, Marian Ghiță, Anton Popa, Raul Maftei (első sor); Solymosi Tamás, Kémenes Attila, Fetés Róbert, Sándor Cristian, Sándor Zoltán (második sor); Kiss Nándor, Tankó Dávid Dániel, Benedek Gergő, Benedek Norbert, Bogdan Marinică (harmadik sor); Mihai Gabriel Constantin, Vlad Grigori, Aristotel Ioan Agapie, Robert Bica, Gabriel Caval (negyedik sor). Stáb: Marian Ghiță (vezetőedző9, Ioan Martion (menedzser).

Szoros meccs volt Brassóban

A vártnál nehezebben győzte le hazai jégen a Brassói Corona a Bukaresti Steauát, két harmad után még döntetlenre állt a két együttes. A Coronánál nem léphetett jégre Alex Dubeau kapus, de nem nevezték Cedric Desruisseaux, Kóger Dániel és Pavlo Boriszenko mezőnyjátékosokat sem.

Brassói Corona–Bukaresti Steaua 6–3 (1–1, 2–2, 3–0).
Gólszerzők: Kovács Mátyás (8.), David Levin (21., 25. és 48.), Radim Valchař (47.), Sam Jones (60.), illetve Adrian Irimia (14.), Georgi Agafonov (22.) és Jakob Raul (37.).
Büntetőpercek: 8–10.
Játékvezetők: Cristian Filip és Gabriel Radu, illetve Teo Filip és Andrieș Gheorghieș.

Brassói Corona: Tőke Zoltán, Patrik Polc (kapusok) – Samuel Jones, Owen Williams, Michael van Wormer, Kovács Mátyás, Radim Valchař (első sor); Bors Huba, Farkas Tamás, Albert Zagidullin, David Levin, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Kovács Előd. Gajdó Tamás, Rokaly Boldizsár, Gajdó Balázs, Rareș Vasile (harmadik sor); Matei Bolocan, (negyedik sor). Stáb: Dave MacQueen (vezetőedző) és Strenk Hunor (másodedző).

Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov (kapusok) – Dominik Tejnor, Tódor Csaba, Lauris Bajaruns, Mihai Georgescu, Aleksands Novikovs (első sor); Raul Jakob, Georgi Agafonov, Buda Gábor, Adrian Irimia, Andrei Filip (második sor); Florin Creangă, Orbán Szilárd, Robert Timaru, Mircea Constantin, Andrei Vasile (harmadik sor); Andrei Grabari–Diaconescu, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu (negyedik sor). Stáb: Ioan Timaru (vezetőedző), Răzvan Lupașcu (másodedző), Dănuț Șora (fizioterapeuta), Jan Stanciu (felszerelés menedzser).

A nap harmadik mérkőzésén: Gyergyói HK–Galaci CSM 9–3 (4–2, 3–0, 2–1).

A szerdai program: 17 órától Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc, 18.30-ól pedig Brassói Corona–Bukaresti Steaua és Gyergyói HK–Galaci CSM.