Papírforma gyergyói siker Galac ellen

Zátyi Tibor , Gergely Imre 2024. október 01., 21:11 utolsó módosítás: 2024. október 01., 21:48

Az elején gyengén muzsikált a Gyergyói Hoki Klub csapata, de aztán kijött a reális különbség. A piros-fehérek simán behúzták a galaciak elleni bajnokit a jégkorongbajnokságban.

Nem volt nagy érdeklődés a bajnoki iránt Fotó: Gergely Imre/Székely Sport

Akár meg is ijedhetett volna a néhány gyergyói néző a GYHK–Galac meccs elején, hiszen a 13. percben a vendégek vezettek 2–0-ra. És a játék képe alapján ez még nem is volt irreális eredmény. Szőcs és Silló góljai után kezdett felébredni a három Erste Ligás sorral játszó GYHK, és a szünetig hátra lévő időben négyet lőttek Onodinak.

A második húsz percben Sylvestre kétszer és a felépülése után visszatért Sárpátki is betalált, Mag pedig hibátlan volt. A záró harmad sem hozott különösebb izgalmakat, Molnár Ákos lőtte a nyolcadikat, Sylvestre eljutott háromig. A legvégén egy figyelmetlenség miatt a Galac is elérte ezt.

9–3 lett a vége a GYHK javára. Szerdán 18.30-tól újra találkozik a két csapat.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 9–3 (4–2, 3–0, 2–1)
Gólszerzők: Szigeti Ákos (13. perc), Császár Hunor (15.), Simon Levente (17.), Brance Orbán (19.), Sébastien Sylvestre (28., 37., 53.), Sárpátki Tamás (32.), Molnár Ákos (44.) illetve Szőcs Attila (12.) Silló Huba (13., 57.).