A FEHA19 otthonában csak szétlövésben tudta megszerezni a győzelmet a Brassói Corona (4–3), noha a vendégek az első két harmadban egyértelműen uralták a játékot. Strenk Hunor szerint már korábban el lehetett volna dönteni a mérkőzést.
– fogalmazott a brassóiak vezetőedzője, aki ugyanakkor elismerően szólt a fiatal hazai csapat mentális erejéről.
Tokaji Viktor, a FEHA19 mestere úgy látta, csapata karakterből jelesre vizsgázott, és akár több is lehetett volna ebben a találkozóban.
„A harmadik játékrészben mi irányítottuk a játékot, leegyszerűsítettük a hokinkat, rámentünk az ellenfélre, ennek lett az eredménye az egyenlítés. Büszke vagyok a srácokra, jó úton járunk, de van még bennünk tartalék” – értékelt a szakember.
A Brassói Corona legközelebb Budapesten, a BJAHC otthonában lép jégre vasárnap 18.40-től.
Az Újpest 4–2-re legyőzte a Gyergyói Hoki Klubot, egy olyan mérkőzésen, amelyet a hazaiak rendkívül szűk rotációval hoztak le. Jason Morgan szerint a siker igazi csapatmunka volt.
„Kilenc csatárral játszottuk végig a meccset, mégis végig fókuszáltak maradtunk. A speciális egységek megint döntőek voltak, a kapusunk pedig elképesztő teljesítményt nyújtott. Egy elitcsapat ellen nyerni mindig komoly önbizalmat ad” – mondta az UTE vezetőedzője.
A túloldalon Markus Juurikkala nem keresett kifogásokat, szerinte megérdemelten nyert az ellenfél.
– hangsúlyozta a finn tréner.
A Gyergyói Hoki Klub a következő összecsapásán a DEAC vendége lesz az Erste Ligában, a meccset vasárnap 19 órától rendezik.
A Csíkszeredai Sportklub 6–4-re nyert a Dunaújváros vendégeként egy hullámzó mérkőzésen. Hetler Ádám, az Acélbikák edzője szerint a rutinosabb csapat kerekedett felül.
„Két sebzett csapat csatája volt. Az elején puhák voltunk a kapu előtt, ezt az ellenfél kegyetlenül kihasználta. Visszajöttünk a meccsbe, benne volt a győzelem is, de a helyzetkihasználás döntött” – fogalmazott.
Péter Róbert, a Sportklub vezetőedzője nem volt maradéktalanul elégedett, de értékelte csapata mentális erejét.
– zárta értékelését.
A Sportklub vasárnap Miskolcon vendégszerepel, 19 órától a DVTK Jegesmedvék ellenfele lesz.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
Hosszú éveken keresztül kastélyrom előtt haladtak el a Héderfáján átutazók, sokan nem is gondolták, hogy egyszer még eredeti pompájában tündökölhet a Barabássy-kúria. Az udvarházat 2008-ban kezdte felújítani a család, most pedig bárki megcsodálhatja.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!