Edzői nyilatkozatok a hokidöntő harmadik összecsapása után

Dobos László 2021. április 04., 13:46

A Csíkszeredai Sportklub 5–0-ra legyőzte a Brassói Coronát a jégkorong Erste Liga döntőjének harmadik, szombati mérkőzésén, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban összesítésben 2–1-re vezet. A mérkőzés után a két szakvezető nyilatkozott.

Fotó: Veres Nándor

Jason Morgan, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője: „Fontos volt, hogy jobban kezdjük a mérkőzést, mint a második brassói meccsen. Wishart két nagyszerű gólt szerzett az első harmadban, aminek köszönhetően kicsivel nyugodtabban játszhattunk a folytatásban. A második húszban nekünk estek, tudtam, hogy Mac (Dave MacQeen – a Corona edzője, szerk. megj.) felrázza csapatát. Arra is számítottunk, hogy beszoríthatnak minket. Jó csapat a Brassó, nem hiába nyerték meg az alapszakaszt” – mutatott rá.

A Sportklub edzője kiemelte, nagyszerű emberhátrányos védekezésük volt, Szamankov pedig hihetetlen védéseket mutatott be, egyszerűen lezárta a kaput. „A harmadik harmadra sikerült kieveznünk a viharból, a harmadik sorunk két csodálatos gólt szerzett Fodor és Edu (Eduard Cășăneanu, szerk. megj.) révén, ezután Combs remekbe szabott asszisztját Kuljas vágta az ellenfél kapujába.

Voltak nehéz pillanatok, de lehetetlen, hogy 60 percig tökéletes játékot produkálj. Követezik egy újabb meccs, 0–0-ról kezdődik a mérkőzés és mindent meg fogunk tenni a győzelemért”.

Dave MacQueen, a Brassói Corona vezetőedzője közölte, a vége, az 5–0 sajnos csúnya lett. Ennek ellenére az első két harmadban sok helyzetük volt, lőttek három kapuvasat, rengeteg kapura lövésük volt, naggyá tették a csíkiak kapusát, de ha bemegy néhány helyzet, teljesen másképp alakult volna a mérkőzés.

A sorozat követező találkozóját vasárnap este 7 órától rendezik a Vákár Lajos Műjégpályán. Ezt a mérkőzést a tervek szerint élőben közvetíti a magyar köztelevízió sportcsatornája.