Az előny újból a Csíkszeredai Sportklubnál az EL-döntőben

Székely Sport 2021. április 03., 20:38 utolsó módosítás: 2021. április 03., 21:49

Kiváló helyzetkihasználásának köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub legyőzte a Brassói Coronát a jégkorong Erste Liga döntőjének harmadik, szombati mérkőzésén, így összesítésben újból vezet. A csíkiak egy büntetőlövést is kihagytak.

Hiába lőtt többet kapura a Brassó, a Sportklub öt góllal nyert Fotó: Veres Nándor

Remekül kezdte a mérkőzést a házigazda Sportklub, 80 másodperc után már vezetett, Wishart jobb oldalról eleresztett bombalövése Tőke kapus hálójában kötött ki. A brassói szakvezetés kérésére a játékvezetők videón visszanézték a történteket, de nem láttak szabálytalanságot, így megadták a gólt (1–0).

A találat után rohamozott a Corona, de az újabb találatot a csíkiak szereztek a 14. percben a hátvéd Wishart újabb lökete kötött ki a vendégek kapujában (2–0).

A folytatás a helyzetek kihagyásáról, az emberelőnyök kivédekezéséről szólt, és bár az első és a második játékrészben is többet lőtt kapura a Brassó, negyven perc után a Sportklub 2–0-ra vezetett, Szamanov kapus mindent védett.

A 48. percben Blackwater, a Sportklub csatára tört kapura, tiszta gólhelyzetben szabálytalanul szerelték, ezért a magyarországi játékvezetők büntetőlövést ítéltek, de a kanadai csatár nem tudta értékesíteni ezt.

Fotó: Veres Nándor

A következő percekben azonban kétszer is betalált a székelyföldi alakulat, előbb Fodor távoli lövése (3–0), majd Cășăneanu szép egyéni akciója zárult góllal (4–0). A pontot az i-re a hátvéd Gyenisz Kuljas tette fel, aki tőle szokatlan módon Combs villámtámadására nagy sebességgel érkezett a brassói kapu elé, és közelről beállította a végeredményt (5–0).

A lefújást követően a csíki játékosok a jégen maradtak, a sisakot levéve, vigyázzállásban hallgatták a székely himnuszt. A brassói együttes nem maradt a játéktéren, viszont a négy anyaországi játékvezető szintén végighallgatta a himnuszt.

Összesítésben 2–1-re vezet a Sportklub, az egyik fél négy győzelméig tartó párharcban.

A sorozat következő találkozóját vasárnap este 7 órától rendezik a Vákár Lajos Műjégpályán. Ezt a mérkőzést a tervek szerint élőben közvetíti a magyar köztelevízió sportcsatornája.

Jégkorong Erste Liga, döntő, 3. meccs:

Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 5–0 (2–0, 0–0, 3–0).
Gólszerzők: Ty Wishart (2. és 14. perc), Fodor Csanád (49.), Eduard Cășăneanu (50.), Gyenisz Kuljas (53.)
Kapura lövések: 32–36.
Büntetőpercek: 18–8 (ebből Becze Tihamérnak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Vladiomir Babic és Rencz Dániel, illetve Kis-Király Barna és Kedves Alfréd.
Összesítésben: 2–1.