Csíkkarcfalván győzött, majd nekivágott Erste Liga-túrájának a GYHK

Gergely Imre 2022. január 24., 21:08 utolsó módosítás: 2022. január 25., 09:59

Bátran harcolt a Sapientia U23 együttese a jóval erősebb Gyergyói Hoki Klubbal a romániai jégkorongbajnokság hétfő esti mérkőzésén, de ez csak egy tisztes helytállásra volt elég. A GYHK háromgólos különbséggel szerezte meg a három pontot, aztán útnak is indult Magyarországra.

A piros-fehérek ötször találtak be az egyetemisták kapujába Fotó: Beliczay László

Gyors gólváltással indult a mérkőzés, Ferencz-Csibi szerzett vezetést a GYHK-nak a második percben, kihasználva az első emberelőnyt, majd egy perc múlva Karda lövése változtatott irányt egy gyergyói hátvéd ütőjén és így került a korong a kapuba.

A Sapientia U23 fiataljai igyekeztek diktálni a ritmust, de a számos meghatározó játékosát pihentető Gyergyói Hoki Klub rutinosan oldotta meg a feladatot.

Az eredmény a játékrész hajrájában változott legközelebb, amikor Tódor lövésére nem volt reakciója az egyébként remekül teljesítő Béresnek.

A második harmad végén született meg a  vendégek harmadik gólja egy Silló-Szigeti összjáték után. A harmadik harmad elején közel két percig kettős emberelőnyben játszott a Sapientia U23, de így sem sikerült közelebb kerülniük az ellenfélhez.

Sylvestre szépségdíjas góllal növelte a különbséget az 53. percben: egy védővel a nyakán vágta fel fonákkal a hosszú felsőbe a korongot. Kevéssel később Kozma lövése változtatott irányt Vincze Gergőn és így lett 1–5, majd pedig egy perccel a vége előtt Glofák szépírőgólja állította be a 2–5-ös vágeredményt.

A GYHK a meccs után útnak indult Magyarországra, egy újabb Erste Liga-túrára, ahol elsőként csütörtökön a Ferencvárossal csapnak össze, a Sapientia U23 pedig a Sportul Studențesc együttesét fogadja szombaton és vasárnap.

Romániai jégkorongbajnokság

Sapientia U23–Gyergyói Hoki Klub 2–5 (1–2, 0–1, 1–2)

Gólszerzők: Karda Előd (3. perc), Glofák Zsombor (59.), illetve Ferencz-Csibi Róbert (2.), Tódor Csaba (18.), Szigeti Ákos (39.), Sébastien Sylvestre (53.), Vincze Gergő (56.).
Kapura lövések: 10–25.
Kiállításpercek: 17–36.