Császár Hunoré a hét Erste Liga-gólja

Székely Sport 2021. szeptember 30., 11:44 utolsó módosítás: 2021. szeptember 30., 13:24

A Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub székely rangadón jegyezték a második játékhét legszebb találatát a jégkorong Erste Ligában. A házigazdák fiatal támadóját, Császár Hunort illette meg az elismerés.

Lendületesen kezdte a szezont a gyergyói csapat. Képünk illusztráció Fotó: Suciu Cristian, GYHK

A csíkszeredai Császár Hunor nyáron a Fehérvári Titánoktól igazolt a GYHK-hoz, és a 22 éves támadó múlt pénteken a Csíkszeredai Sportklub elleni rangadón szerezte első Erste Liga-gólját, illetve pontját a piros-fehéreknél.

A hosszabbítás utáni 8–7-es gyergyói sikerrel végződött találkozón Császár a 10. percben, 1–0-s állásnál szerzett szemfüles gólt: Bíró Gergő korongszerzést követően fonákkal nem vállalta el a lövést, de a kapu mögé korcsolyázva a rövid saroknál meglepte Makszim Szamankovot, aki nem tudott időben reagálni.

Videó: Magyar Jégkorong Szövetség

Érdekesség, hogy az első játékhéten is GYHK-találatot választottak a hét góljának az Erste Ligában. A csapatkapitány Brance Orbán kiváló fonákmozdulattal vette be a Dunaújvárosi Acélbikák kapuját, itt Sebastien Sylvestre jegyzet zseniális asszistot. A szezonnyitó mérkőzést 10–4 arányban húzta be Szilassy Zoltán és Góga Attila alakulata.