A két sportportál közül a ProSport „felháborító jelenetként”, a Gazeta Sporturilor „botrányos pillanatként” jellemezte a Ljubljanában történteket, mindkét lap kiemelve, hogy három román nemzetiségű hokis nem csatlakozott az első sorban állva éneklőkhöz.
A szövetség első embere az Agerpres hírügynökségnek megjegyezte, hogy látta azokat a képeket, amelyeken a romániai játékosok a magyar szurkolótábor előtt álltak a himnuszok éneklésénél, de mivel nem volt ott a helyszínen, nem tudja azt állítani, hogy ők is együtt énekeltek a nézőkkel. Alexandru Hălăucă azt is kifogásolta, hogy Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter a magyar szurkolótáborban foglalt helyet, mert magas rangú állami tisztségviselőként Romániát képviseli, így a romániai csapatot kellene támogatnia.
A szövetség elnöke kiemelte, hogy sürgősségi ülés összehívását kezdeményezi és meghallgatja Novák Károly Eduárd sportminiszter álláspontját is, majd eldöntik, hogy a törvény szerint milyen intézkedéseket lehet hozni. Hălăucă közölte, hogy a rendelet szankciókat ír elő Románia nemzeti jelvényeire vonatkozóan – a játékosok ugyanis piros-sárga-kék felszerelésben voltak a himnuszok eléneklése közben –, de pontosan nem tudta megmondani, hogy milyen büntetésre számíthatnak, ha kiderül, hogy a magyar szurkolótáborral együtt énekeltek.
A romániai válogatott teljesítményéről Alexandru Hălăucă csalódottan nyilatkozott, mondván, hogy mind a négy elveszített mérkőzésen többet várt a játékosoktól. „Az én szemszögemből a játékosok teljesítménye nem volt kielégítő. Sokkal többet vártam minden meccsen a válogatottól. Kielemezzük a mérkőzéseket az edzők szemszögéből, megnézzük a beszámolóikat, majd megbeszéljük a tapasztaltakat minden érintettel. Még egyszer megnézzük a meccseket és minden játékost külön elemzünk” – tette hozzá a szövetség elnöke.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!