A tavalyi magyar U25-ös bajnokság győztesét fogadta szombaton késő délután a Csíkszeredai Sportklub. A mérkőzést a vendégek uralták: a HKB az első játékrészben kétgólos előnyre tett szert, amelyet végig meg tudott tartani, majd az utolsó percben háromra növelte a különbséget.
A hazai csapat legjobbja a kapus, Kurkó Anett Andrea volt, aki 49 lövést hárított.
A Csíkszeredai Sportklubnál – különböző okok miatt – hiányzott Vitos Anna, Caryellen Pandrea-Bedrosian, Joó Abigél, Hölczer Bernadett és Silló Bíborka. Nem állt a vezetőedző rendelkezésére az együttes kiváló csatára, Szopos Rebeka sem, aki még novemberben sérült meg, emiatt pedig a szezon hátralévő részét kihagyni kényszerül.

Magyar női U25-ös jégkorong-bajnokság, A csoport, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Hoki Klub Budapest 0–3 (0–2, 0–0, 0-1).
Gólszerzők: Kolozsvári Angelika (6.), Cserjési Dorka (10.) és Hajnal Csillag (60.).
Kapra lövések: 13–52. Büntetőpercek: 25–6 (ebből György Csillának 5+20 perc fegyelmi). Játékvezetők: Antal Ottó András és Galusnyák Tamás.

Sportklub: Kurkó Anett Andrea, Ioana Bianca Bostan (kapusok) – Urus Zsanett, Onodi Szabina, Popescu Magdolna, Alina Oprea, Iasminne Maissa Simina (első sor); György Csilla, Vasile Anna, Kozma Rebeka, Ravasz Márta, Rácz Izabella (második sor); Dávid Dóra, Márton Rebeka, Antal Nóra, Antal Boglárka, Laczkó-Szabó Zsuzsanna (harmadik sor); Darvas Dóra (negyedik sor). Stáb: Varga András (vezetőedző), Gábor Félix (csapatmenedzser).
HKB: Phillipson Elza Noémi (kapus) – Gampel Janka, Károlyi Lili, Vass Szonja Liza, Magyar Diána Zora, Toperczer Laura (első sor); Eötvös Eszter, Görbe Liza, Kovács Mercédesz, Borsos Lili, Vastag Ivett (második sor); Kámán Kata, Hajnal Csillag, Kolozsvári Angelika, Cserjési Dorka (harmadik sor). Stáb: Somogyi Vivien (vezetőedző), Pudleiner Péter Kálmán (másodedző), Bertoncelj Soma (hivatalos személy).

A további program
Vasárnap (január 19.): 13 órától Gyergyói Fox Hockey–HKB, 17.50 órától Rampagne WH–Budapesti MAC
Január 25. (szombat): Budapesti MAC–Rampagne WH és Budapesti HKB–Ferencváros
A magyar női U25-os hokibajnokság állása
1. Gyergyói Fox Hockey 6 4 1 0 1 24–12 14
2. Rampagne WH 7 4 1 0 2 19–15 14
3. Ferencváros 9 3 0 2 4 31–24 11
4. Hoki Klub Budapest 4 2 1 0 1 16–10 8
5. Budapesti MAC 3 2 0 1 0 9–7 7
6. Csíkszeredai Sportklub 9 0 1 1 7 15–56 3
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Csütörtökön rajtol a labdarúgó-világbajnokság. A romániai közvetítési jogokkal az Antena rendelkezik, amely a torna mind a 104 mérkőzését élőben sugározza. Az M4 Sport is nagy dobásra készül, igaz, mi abból valószínűleg nem sokat látunk majd.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!