Búcsúzott az egyetemi ligától a Sapientia hokicsapata

Dobos László 2024. március 21., 11:15 utolsó módosítás: 2024. március 21., 11:23

Az elődöntő harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a Sapientia U23 együttese az Európai Egyetemi Jégkorong Ligában, így a székelyföldi főiskolás együttes idei szereplése a legjobb négy között véget ért.

Tisztességesen helytállt a Sapientia az egyetemi ligában Fotó: Pinti Attila

A szerda esti mérkőzést Csíkkarcfalván, a Felcsíki Műjégpályán rendezték, ahol a vendég Besztercebánya kezdett jobban, de a székelyföldiek a második játékrész elején 3–3-ra kiegyenlítettek. A folytatásban azonban a felvidékiek akarata érvényesült, végül öt góllal nyerték a mérkőzést, a párharcot pedig összesítésben 3:0-ra.

Európai Egyetemi Jégkorong Liga, elődöntő, harmadik mérkőzés:

Sapientia U23–Besztercebányai UMB Hockey Team 3–8 (2–3, 1–3, 0–2).
Gólszerzők: György Szilárd (3.), Makszim Ascsulov (17.) és Márton Botond (21.), illetve Matus Krendzelak (4.), Richard Novodomec (8. és 43.), Simon Collak (11.), Matej Krcho (30.), Matus Kavizik (36.), Stefan Bukovina (37.) és Miroslav Forgáč.
Kapura lövések: 31–39.
Büntetőpercek: 84–14 (ebből György Szilárdnak 5+20 perc fegyelmi, István Sándornak pedig 5+20+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Marek Mihajlo és Sikó Szilárd Levente, illetve Simon Roland és Rácz Szilárd.

Sapientia: Alex Olaru, Bíró Nándor (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, György Szilárd, Lázár Menyhért, Bănceanu Levente (első sor); Kristó Csongor, István Sándor, Barkó Gergely, Márton Botond, Kedves Tamás (második sor); Kovács Előd, György Rajmund, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, Pratt Richard Stetson (harmadik sor); Kernászt Máté, Sólyom Csongor, László Balázs, Gál Szilárd, Lázár Sebestyén (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.

A másik ágon a Trencsényi Gladiators és a Nyitrai Philosophers harcol a döntőbe jutásért, az állás pedig 1:1.