Búcsúzott a világelittől a magyar női hokiválogatott

MTI 2023. április 12., 11:43 utolsó módosítás: 2023. április 12., 11:46

Búcsúzott a tízcsapatos élvonaltól a magyar női jégkorong-válogatott, miután a kanadai Bramptonban rendezett világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában kedden 2–1-re kikapott a német együttestől.

Egy győzelem és három vereség volt a magyarok mérlege Fotó: Facebook/Magyar Jégkorong

A magyar válogatott csak akkor maradt volna benn biztosan az élvonalban, ha öt góllal győz a németek ellen, és ez esetben a negyeddöntőbe is bejutott volna.

Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata a franciák elleni 4–2-es sikerrel kezdett, ám azt követően vereséget szenvedett a svédektől (2–6) és a finnektől (0–5) is, és végül a negyedik helyen végzett.

Női jégkorong, elit világbajnokság, B csoport: 1. Finnország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Németország 9/4, 3. Svédország 3/3 (10-12), 4. Magyarország 3/4 (7-15), 5. Franciaország 0/3.

A csoport első három helyezettje a negyeddöntőbe jutott, az utolsó két helyen végzett válogatott kiesett a divízió I/A-ba.