Pat Cortina szövetségi kapitány együttese - amely csütörtökön 4-2-re legyőzte a németeket, majd pénteken 7-1-re kikapott a csehektől, vasárnap pedig 1-0-ra a házigazda dánoktól - még a negyeddöntőbe is bekerül, ha kedden a németek alapjátékidőben legyőzik a dánokat.
Egy szerencsétlen góllal nagy védelmi hibát követően már az ötödik percben vezetéshez jutottak a skandinávok. Kettős emberelőnyben nagyokat védett a svéd kapus, Ida Boman, de a 18. percben már tehetetlen volt, amikor Kreisz Emma tört be a kapu elé.
A második felvonásban Huszák Alexandra ziccere maradt ki, majd létszámfölényben Maja Nylen-Persson távolról volt eredményes. A meccs derekán Olivia Carlsson palánkra lökésért ötperces kiállítást kapott, ez idő alatt csak helyzeteket sikerült kialakítani.
A záró harmadban egy kapu előtti kavarodásnál a hátvéd Kiss-Simon Franciska - a németek elleni meccs hőse - előre lopakodott, és nem hibázott.
A pontszerzéssel eldőlt, hogy a Cortina-együttes nem eshet ki a tízcsapatos élvonalból,
de hátra volt még a hosszabbítás, amelyben a magyarok nem tudták gólra váltani emberelőnyüket.
A szétlövésben a nyolcadik párig nem született gól - két svéd és egy magyar, kapuvason csattanó lövés volt -, majd a végén Hanna Olsson higgadtan fektette el Némethet, és ezzel megszerezte a svéd győzelmet érő találatot.
Női jégkorong, elitvilágbajnokság, B csoport (Frederikshavn):
Svédország-Magyarország 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0), szétlövésben.
Gólszerzők: Jungaker (5.), Nylen-Persson (26.), illetve Kreisz (18.), Kiss-Simon (49.)
A másik összecsapáson:
Csehország-Németország 6-0 (2-0, 3-0, 1-0).
Az állás: 1. Csehország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Svédország 7/3, 3. Magyarország 4/4 (7-13), 4. Dánia 3/3 (4-10), 5. Németország 1/3.
Az ötös utolsó helyezettje kiesik a divízió I/A-ba, míg a legjobb három a negyeddöntőben folytatja.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!