Bravúros magyar pontszerzés a svédek ellen, biztos a bennmaradás a női hokielitben

MTI 2022. augusztus 29., 23:57 utolsó módosítás: 2022. augusztus 29., 23:58

A magyar női jégkorong-válogatott szétlövésben 3-2-re kikapott a svéd csapattól a dániai világbajnokság hétfői játéknapján, de így is biztosan bennmaradt az élvonalban.

Jogos az öröm, a célt teljesítették Fotó: IIHF

Pat Cortina szövetségi kapitány együttese - amely csütörtökön 4-2-re legyőzte a németeket, majd pénteken 7-1-re kikapott a csehektől, vasárnap pedig 1-0-ra a házigazda dánoktól - még a negyeddöntőbe is bekerül, ha kedden a németek alapjátékidőben legyőzik a dánokat.

Egy szerencsétlen góllal nagy védelmi hibát követően már az ötödik percben vezetéshez jutottak a skandinávok. Kettős emberelőnyben nagyokat védett a svéd kapus, Ida Boman, de a 18. percben már tehetetlen volt, amikor Kreisz Emma tört be a kapu elé.

A második felvonásban Huszák Alexandra ziccere maradt ki, majd létszámfölényben Maja Nylen-Persson távolról volt eredményes. A meccs derekán Olivia Carlsson palánkra lökésért ötperces kiállítást kapott, ez idő alatt csak helyzeteket sikerült kialakítani.

A záró harmadban egy kapu előtti kavarodásnál a hátvéd Kiss-Simon Franciska - a németek elleni meccs hőse - előre lopakodott, és nem hibázott.

A pontszerzéssel eldőlt, hogy a Cortina-együttes nem eshet ki a tízcsapatos élvonalból,

de hátra volt még a hosszabbítás, amelyben a magyarok nem tudták gólra váltani emberelőnyüket.

A szétlövésben a nyolcadik párig nem született gól - két svéd és egy magyar, kapuvason csattanó lövés volt -, majd a végén Hanna Olsson higgadtan fektette el Némethet, és ezzel megszerezte a svéd győzelmet érő találatot.

Női jégkorong, elitvilágbajnokság, B csoport (Frederikshavn):

Svédország-Magyarország 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0), szétlövésben.
Gólszerzők: Jungaker (5.), Nylen-Persson (26.), illetve Kreisz (18.), Kiss-Simon (49.)

A másik összecsapáson:
Csehország-Németország 6-0 (2-0, 3-0, 1-0).

Az állás: 1. Csehország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Svédország 7/3, 3. Magyarország 4/4 (7-13), 4. Dánia 3/3 (4-10), 5. Németország 1/3.

Az ötös utolsó helyezettje kiesik a divízió I/A-ba, míg a legjobb három a negyeddöntőben folytatja.