Bravúr a javából, idegenben verte meg Galacot a Sapientia U23

Székely Sport 2023. december 08., 21:51 utolsó módosítás: 2023. december 08., 22:04

Hangzatos győzelmet aratott a Sapientia U23 csapata, pénteken este 4–1-re nyert a Galaci CSM otthonában a jégkorong Román Kupa csoportkörében.

Ebben a szezonban hazai jégen a bajnokságban is legyőzték a galaciakat a zöld-fehérek. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sapientia U23

A mérkőzés remekül kezdődött a székelyföldiek számára, Kedves Tamás révén tíz perc játék után előnyhöz jutottak. A hazaiak azonban gyorsan kiegyenlítettek, de a vezetést nem tudták átvenni, pedig többet támadtak, így az első szünetre döntetlennel vonultak a felek.

A második játékrészben próbálta ugyan uralni a játékot a Galac, de nem tudott eredményes lenni, és a vendégek sem voltak veszélyesek a kapura, ezzel az újabb húsz perc gól nélkül csordogált le.

Az utolsó harmadra a galaciak azzal a szándékkal jöttek ki, hogy mielőbb eldöntsék a javukra a meccset. A Sapientia hokisai viszont fegyelmezett és taktikus játékkal kontrollálni tudták a mérkőzést, és az adódó lehetőségeket rendkívül jó százalékban használták ki, így 3–1-re elhúztak.

Ezt követően nagyon sokat kellett emberhátrányban játszaniuk a vendégeknek, de hősiesen védekeztek, a nehéz pillanatokban pedig Olaru Alex mentett. Nagyjából öt perccel a vége előtt kapuslehozatallal próbálkozott a Galac, de újra a zöld-fehérek találtak be, akik ezzel bebiztosították a győzelmet.

Fél lábbal a négyes döntőben az Ágyúsok

A játéknap másik mérkőzésén a Háromszéki Ágyúsok kiegyenlített küzdelmet hozó első harmad után sebességi fokozatot váltott, ennek köszönhetően végül 7–2-re legyőzte a Sportul Studențesc csapatát. A vártnál jóval nehezebben megszerzett siker után az Ágyúsok nagyon közel kerültek a kupasorozat négyes döntőjéhez, hiszen amennyiben szombaton 11 órától ismét hozzák a kötelezőt a bukarestiek ellen, biztosan bejutnak a legjobb négy közé.

Jégkorong Román Kupa, csoportkör:

Galaci CSM–Sapientia U23 1️–4 (1–1, 0–0, 0–3).
Gólszerzők: Vladislac Teamriuc, illetve Kedves Tamás, Maxim Ashcheulov, Kristó Csongor, Lázár Menyhért.

Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 7–2 (2–2, 1–0, 4–0).
Gólszerzők: Ilyés Tamás 3, Antal László 2, Györffy Szilárd, Görbea Tivadar, illetve Spiridon Gabriel, Fetés Róbert.