Brassói hokibravúr a Kontinentális Kupában

Dobos László 2024. október 20., 21:11 utolsó módosítás: 2024. október 20., 21:12

Mindhárom mérkőzését megnyerve a házigazda Brassói Corona végzett az első helyen a jégkorong Kontinentális Kupa második körének D jelű csoportjában, amelyben a Ferencváros a harmadik lett.

Bejutott a következő fordulóba a Corona Fotó: Tuchiluș Alex

A Brassó már az első két játéknap után komoly előnyt harcolt ki ellenfeleivel szemben, a lett HK Mogo Riga és a Ferencváros csapatával is döntetlent játszott a rendes játékidőben, majd egyőzte a ráadásban.

A Corona az utolsó játéknapon hozta a papírformát, három góllal nyert a litván bajnok ellen, és ezzel megnyerte a csoportot.

A következő fordulót november 15. és 17. között rendezik, a brassóiak a dániai Aalborgban szerepelnek majd a sorozat legjobb nyolc csapata között. A Corona ellenfelei a helyi Pirates, a lengyel GKS Katowice és a francia Bruleurs de Loups lesznek. Az első két helyezett jut tovább a január 16-19-i négyes döntőbe.

Jégkorong Kontinentális Kupa, 2. kör, D csoport, 3. forduló:
Brassói Corona–Energija Elektrenai (litván) 6–3 (1–0, 2–1, 3–2).
Gólszerzők: Jevgenyij Szkacskov (20.), Sam Jones (33.), Radim Valchař (40.), Kovács Mátyás (43.), Cedric Desruisseaux (48.) és Bors Huba (50.), illetve Benas Belicenka (37.), Paulius Rumsevicius (47.) és Dominykas Skadauskas (59.).

Kikapott és harmadik lett a Ferencváros

Az FTC pénteken megverte 6–0-ra a litván Energija Elektrenait, szombaton viszont hosszabbításban 5–4-re kikapott a házigazda Brassói Coronától. A vasárnapi találkozón már az első harmadban 3–0-s hátrányba került a magyar csapat, 45 perc elteltével pedig 26 másodperc alatt újabb két gólt kapott, a hajrában így már csak a kozmetikázására volt lehetősége.

HK Mogo Riga (lett)–FTC-Telekom 5–2 (3–0, 2–1, 0–1).
Gólszerzők: Gints Meija (1.), Gatis Sprukts (7.), Reinis Lejnieks (19.), Deivids Sarkanis (36.) és Karlis Ozolins (36.), illetve Turbucz Martin (40.) és Valentyin Razumnyiak (49.).