Brassóban megszületett a Csíkszeredai Sportklub első idei győzelme

Székely Sport 2022. október 02., 21:41 utolsó módosítás: 2022. október 02., 21:46

Adorján vezérletével, hibátlan védekezéssel egyetlen gólt lőve nyert a Csíkszeredai Sportklub a Brassói Corona otthonában vasárnap. Még négy meccs zajlott az Erste Ligában, meglepetésre a FEHA19 is megszerezte az első sikerét.

Egy lövés ért célba. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A Csíkszeredai Sportklub keretéből a meghatározó játékosok közül Sofron és Stach, a túloldalról pedig Kóger hiányzott. Mindhárman gólerős játékosok, talán ezzel is magyarázható az összecsapás gólszegénysége.

Mindössze egy találat született, de nem lehet azt mondani, hogy unalmas, eseménytelen lett volna a mérkőzés.

Mihai Paul és Radu Gabriel sorozatban osztogatta a kisbüntetéseket mindkét oldalon. A Brassónak 30, a Sportklubnak 24 percet róttak ki, amiből mindössze egy volt 10 perces fegyelmi, amit Gliga kapott.

Az egyetlen találatot Péter Balázs szerezte Részegh Zsolt passzából a 25. percben, ez érdekes módon egyenlő létszámnál született. Emberhátrányban mindkét együttes jól vizsgázott, ebből adódik, hogy emberelőnyben viszont kevésbé. Adorján hibátlan maradt, ahogy Tőke is az egy kapott gólt leszámítva.

Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A Csíkszeredai Sportklub tehát a rosszul sikerült magyarországi túra után megszerezte első győzelmét az Erste Ligában.

Hogy ez a mérkőzés romániai bajnokságban számított-e vagy sem az kérdéses.

Egyelőre a RJSZ hivatalos oldalán említés sem történik róla (mivel még semmiféle programot nem tettek közzé így nem is nagyon lehet), de a régi-új vezetés alatt már láttunk olyant, hogy meccseket utólag könyveltek fel.

Az Erste Liga vasárnapi napján komoly meglepetés is született: a FEHA 19 legyőzte az UTE együttesét. A DAB ugyan sokáig szoros csatát játszott a Ferencvárossal, de végül a zöld-fehérek behúzták a három pontot. A BJAHC pedig súlyos verést mért a Debrecenre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 0–1 (0–0, 0–1, 0–0).
Gólszerző: Péter Balázs (26. perc).
Kapura lövések: 39–28.
Kiállításpercek: 30–24 (ebből a brassói Gligának 10 perc fegyelmi).

FEHA19–UTE 3–2 (1–0, 1–1, 1–1).
Gólszerzők: Ambrus Csongor (18. perc), Mihály Ákos (24.), Kamil Mingazov (48.), illetve Benk András (36.), Kyle Just (60.).
Kapura lövések: 24–37.
Kiállításpercek: 8–8.

DAB–FTC-Telekom 2–4 (0–1, 1–0, 1–3).
Gólszerzők: Tommi Niskanen (26. perc), Horváth Ákos (60.) illetve  Oliver Betteridge (4. és 59.), Nagy Gergő (55., és 58.).
Kapura lövések: 32–41.
Kiállításpercek: 8–6.

BJAHC–DEAC 9–3 (3–1, 3–2, 3–0).
Gólszerzők:  Ilija Culigin (2., és 28. perc), Mirko Djumic (2.), Schlekmann Márk (8.), Garát Zsombor (29.), Tóth Richárd (36.) Eugene McCormick (41., és 45) Joonas Uimonen (44.) illetve Jan Dalecky (4.), Dominik Novotny (25.), Rastislav Spirko (31.).
Kapura lövések: 48–30.
Kiállításpercek: 11–17 (ebből Tóth Richárdnak és Vedran Bogesicnek 5-5 perc verekedésért).