Hirdetés

Brassóban is nagy verést kapott a Ferencváros

Zsinórban harmadszor kapott ki az FTC-Telekom. Korábbi felvétel
Fotó: Borbély Fanni

Nem hozott szerencsét az erdélyi túra az FTC-Telekom együttesének, ugyanis a budapesti gárda újabb vereséget szenvedett az Erste Ligában, vasárnap délután Brassóban kaptak ki 6–2-re.

Kiváló formában várta az éllovas elleni találkozót a Brassói Corona, az elmúlt tíz összecsapásukból nyolcat megnyertek és csupán kétszer szenvedtek vereséget. Ezzel szemben volt miért aggódnia a vendégeknek, ugyanis az erdélyi turnéjuk során az ezt megelőző két összecsapásukat elbukták: előbb a Csíkszeredai Sportklub ellen (9–3), majd a Gyergyói Hoki Klub (3–2) is felülmúlta őket.

Jobban kezdte a meccset az FTC, már a hatodik percben megszerezték a vezetést Karmeniemi révén (0–1), viszont még az első harmad végén egyenlíteni tudott a hazai gárda (1–1). A második játékrészben leginkább a Brassói Corona akarata érvényesült, Schaber duplájára nem érkezett válasz a budapesti gárdától, így a végjátékra 3–1-es eredménnyel fordultak rá a felek.

Hirdetés

A harmadik harmadot ismét jól kezdte a Ferencváros, Kestila révén szépítettek (3–2), viszont ezt követően háromszor is válaszolt rá a Corona: VanWormer, Blackwater és Kóger is eredményes volt, így a végére rendkívül magabiztos, 6–2-es hazai siker született.

Ezzel zsinórban háromszor is vereséget szenvedett az FTC-Telekom, de még így is vezetik az Erste Ligát, habár pontszámban beérte őket a Budapest JAHC, amely eggyel kevesebb meccset játszott.

Ők a DTVTK Jegesmedvék otthonában arattak rendkívül magabiztos sikert, az első harmadban még nem született gól, aztán a maradék két játékrészben két-két gólt lőttek, így 4–0-s sikerrel gyűjtötték be a három pontot.

Izgalmas összecsapást eredményezett a FEHA19 és a Dunaújvárosi Acélbikák találkozója, ahol az első húsz percben kétgólos előnyre tettek szert a vendégek. Az utolsó harmadban bravúros játékkal egyenlíteni tudtak a hazaiak, ráadásul büntetőkkel győzni tudtak (3–2).

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Brassói Corona–FTC-Telekom 6–2 (1–1, 2–0, 3–1)
gólszerzők: Blackwater (18., 50.), Schaber (29., 34.), VanWormer (48.), illetve Kóger (59.).

Jégkorong Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz, Tizennegyedik hét

Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
FTC-Telekom FTC
30
16
4
2
8
118-83
58
2
Budapest JAHC BJAHC
29
16
3
4
6
110-81
58
3
Brassói Corona Brassó
30
15
3
1
11
95-84
52
4
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
30
15
1
5
9
117-102
49
5
Újpesti TE UTE
30
14
3
1
12
89-85
49
6
Gyergyói Hoki Klub GYHK
30
13
3
3
11
106-103
48
7
DVTK Jegesmedvék DVTK
30
9
5
3
13
84-104
40
8
Debreceni EAC DEAC
30
10
3
2
15
92-105
38
9
Dunaújvárosi Acélbikák DAB
32
8
0
5
19
81-109
29
10
Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19
29
4
5
4
16
57-93
26
Csíkszeredai Sportklub:

*a Sportklub 3 ponttal büntetve

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Három meccsre tiltották el a Csíkszeredai Sportklub légiósát (videóval)

Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.

Az idei első bajnoki ellenfél előtt a havazással kell megbirkóznia az FK Csíkszeredának

Folyamatosan dolgoznak az FK Csíkszeredánál, hogy a téli időjárás közepette is megfelelő állapotba kerüljön a csíkszeredai városi stadion gyepszőnyege a csapat következő bajnokijára. A piros-feketék vasárnap az FC Botoșani együttesét fogadják.

Székelyhon

Gyilkosságot jelentett be egy fiú, de a rendőrség hiába mozgósított nagy erőket

Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.

`
Krónika

Lemondott egy erdélyi polgármester, mert nem akar népszerűtlen döntéseket hozni, magyar helyettese veheti át a feladatát

Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.

Krónika

Tánczos: a tavaly elvégzett munkának köszönhetően jobb alapokról kezdjük az idei évet

Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

Az NHL-t is megjárt bekkel bővült a csíkszeredai hokicsapat kerete

NHL-tapasztalattal erősít a Csíkszeredai Sportklub: a kék-fehérek péntek délben, közösségi oldalukon jelentették be a lett hátvéd, Arturs Kulda érkezését, aki az osztrák ICEHL-ből költözik Hargita megyébe.

Meglepte a játék minősége a Sportklub amerikai támadóját

Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.

Három meccsre tiltották el a Csíkszeredai Sportklub légiósát (videóval)

Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.

A Sportklub nem volt eléggé éles, a GYHK odatette magát, a Corona szervezetten hokizott

A Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona fölényes hazai győzelemmel zárta a hétvégét, a Csíkszeredai Sportklubnak viszont semmi sem akart összejönni az jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A mérkőzéseket követően a vezetőedzők értékeltek.

Gyenge játékkal maradt alul a Sportklub a DVTK ellen

Végig hátrányban hokizott, és csak a szépítésig jutott vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a DVTK Jegesmedvék ellen a Vákár Lajos Műjégpályán rendezett Erste Liga-alapszakasz mérkőzésen.

Megnyomta a második harmadot, igazolta a papírformát a GYHK

Parádés támadójátékkal és Csala Patrik hibátlan teljesítményével nyert 6–0-ra vasárnap este a Gyergyói Hoki Klub a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a jégkorong Erste Ligában.

Átgázolt az Újpesten: megállíthatatlanul robog az élen a Brassói Corona

Továbbra sem találják az ellenszert a Brassói Corona ellen: a Cenk alatti együttes vasárnap este 5–2-re múlta felül az Újpest csapatát, ezzel megőrizte hetek óta tartó veretlenségét, és magabiztos előnnyel vezeti a jégkorong Erste Liga tabelláját.

A Sportklub jól játszott az Újpest ellen, a GYHK visszatért a győzelem útjára

Eredményes estét zártak a székelyföldi csapatok a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján: a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Hoki Klub is hazai pályán diadalmaskodott, ráadásul meggyőző teljesítménnyel. Az edzők értékeltek.

Magára talált, véget vetett rossz sorozatának a Gyergyói HK

Nagyon látványos, és jó iramú, izgalmas mérkőzést vívott a Gyergyói Hoki Klub és a DVTK Jegesmedvék pénteken. A miskolciak kétszer egyenlítettek, de utána már nem tudtak talpra állni kétgólos hátrányból.

Három vereség után bedarálta az Újpestet a Sportklub

Negyedszer találkozott a csíkszeredai Sportklub és az Újpest a 2025-2026-os jégkorong Erste Liga alapszakaszában. Az első három vereség után győzelemmel tudtak válaszolni a székelyföldiek: péntek este végig vezetve, háromgólos különbséggel nyertek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!