Egri István elnök a klub honlapján elmondta, az előző évad lezárásakor véget ért az a hároméves megállapodásuk, amelynek keretében a csapat Európa egyik legnívósabb ligájában szerepelt.
„A hároméves megállapodás után egy hosszú, az egész nyarat felölelő tárgyalássorozat vette kezdetét annak érdekében, hogy folytatni tudjuk ezt a szereplést, és továbbra is magas szinten versenyeztethessük a magyar játékosainkat.
A szándékaink ellenére nagyon sokáig elhúzódtak a tárgyalások, de az elmúlt három évünk helytállása kötelezett minket, hogy vállaljuk ezt a kockázatot” – fogalmazott Egri.
Hozzátette, a szlovák élvonalban való szereplés a magyar szövetség kiemelt projektje is volt, a DVTK pedig mindent megtett annak érdekében, hogy ez folytatódjon.
„A Tipos Extraliga és az Erste Liga vezetőinek is meg kell tervezniük a következő szezon menetrendjét és lebonyolítását, így tovább már nem tarthattak a tárgyalások, döntést kellett hozni.
Ezzel a döntéssel azonban az alapvető célunk nem változik, az idei évadban szeretnénk lerakni egy olyan fiatal, ambiciózus csapat alapjait, amely szép sikereket érhet el a jövőben és büszkévé teheti a miskolci jégkorongszurkolókat” – jelentette ki az elnök.
A magyar-romániai közös ligának így jelenleg tíz indulója van, miután a legutóbbi idényben döntős Brassói Corona a határidőig nem adott be érvényes nevezést.

Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!