Az Erste Liga honlapja szerint a 2021/22-es szezon változatlan létszámmal, de változó összetételben rajtolhat szeptemberben: a csapatnevezési határidőig nyolc magyarországi és két erdélyi együttes nyújtott be érvényes nevezést a következő bajnoki évadra, azonban az előző idényben döntős Brassói Corona nincs köztük.
A Román Jégkorongszövetség tájékoztatása szerint az éves közgyűlés csak azzal a feltétellel járult hozzá az erdélyi csapatok részvételéhez, ha az Erste Liga mindhárom klubjuk nevezését befogadja, ellenkező esetben egyikük sem lehet részese a versenysorozatnak.
A legutóbbi három idényt a szlovák Extraligában töltő DVTK Jegesmedvék csapata ugyanakkor igen, viszont esetében kiemelik, hogy még nem zárultak le a szlovák féllel folytatott tárgyalásai, így elképzelhető, hogy mégsem csatlakoznak a magyar bázisú nemzetközi ligához.
– áll a liga közleményében.
Hozzáteszik: az Erste Liga vezetése hivatalos formában tájékoztatta a Román Jégkorongszövetséget arról, hogy a ligába való nevezés szabályai rögzítettek, valamennyi résztvevő számára előzetesen ismertek, így örömmel fogadják mindazon sportszervezetek csapatait, amelyek ezeknek a szabályoknak megfelelnek.
Bereczky Szilárd, a Gyergyói HK menedzsere megkeresésünkre ebben az ügyben nem kívánt nyilatkozni, azt mondta, a Brassó és a Magyar Jégkorongszövetség közötti nézeteltérés témájában nincs hozzáfűznivalója. „A GYHK benevezése rendben van, várjuk az Erste Liga kezdését” – mondta Bereczky.
Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke érdeklődésünkre közölte, hogy a csíki klub elküldte benevezését a Román Jégkorongszövetség közgyűlése előtt, de az nem volt teljes, nem volt törvényes, mert nem tartalmazta a romániai szakszövetség engedélyét. Ezt most pótolták. „Nem tapasztaltam rosszindulatot a román szakszövetség vezetőségének részéről, engedélyt adott az ifi, a női és a három felnőtt csapat külföldi bajnokságokban való részvételére, viszont a felnőtt csapatok indulását feltételhez kötötte.
Közvetítő szerepet vállaltam a Brassó, a román szövetség és az Erste Liga között, beszéltem Cernica úrral, a Corona vezetőjével, illetve Szabados Richárddal, az Erste Bank vezérigazgató-helyettesével, az Erste Liga alelnökével. Remélem, a dolgok rendeződnek, és mindhárom erdélyi csapat ott lesz a közös magyar–román bajnokság szeptemberi rajtjánál, telt ház előtti mérkőzéseknek örvendhetnek szurkolóink”– mondta el Hodos.
Az ügyben megkerestük telefonon Emilian Cernicát, a brassói klub szakosztályelnökét, illetve Mihály Árpád csapatvezetőt. Többszöri telefonhívásunkra egyikük sem válaszolt.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!