Az Erste Liga honlapja szerint a 2021/22-es szezon változatlan létszámmal, de változó összetételben rajtolhat szeptemberben: a csapatnevezési határidőig nyolc magyarországi és két erdélyi együttes nyújtott be érvényes nevezést a következő bajnoki évadra, azonban az előző idényben döntős Brassói Corona nincs köztük.
A Román Jégkorongszövetség tájékoztatása szerint az éves közgyűlés csak azzal a feltétellel járult hozzá az erdélyi csapatok részvételéhez, ha az Erste Liga mindhárom klubjuk nevezését befogadja, ellenkező esetben egyikük sem lehet részese a versenysorozatnak.
A legutóbbi három idényt a szlovák Extraligában töltő DVTK Jegesmedvék csapata ugyanakkor igen, viszont esetében kiemelik, hogy még nem zárultak le a szlovák féllel folytatott tárgyalásai, így elképzelhető, hogy mégsem csatlakoznak a magyar bázisú nemzetközi ligához.
– áll a liga közleményében.
Hozzáteszik: az Erste Liga vezetése hivatalos formában tájékoztatta a Román Jégkorongszövetséget arról, hogy a ligába való nevezés szabályai rögzítettek, valamennyi résztvevő számára előzetesen ismertek, így örömmel fogadják mindazon sportszervezetek csapatait, amelyek ezeknek a szabályoknak megfelelnek.
Bereczky Szilárd, a Gyergyói HK menedzsere megkeresésünkre ebben az ügyben nem kívánt nyilatkozni, azt mondta, a Brassó és a Magyar Jégkorongszövetség közötti nézeteltérés témájában nincs hozzáfűznivalója. „A GYHK benevezése rendben van, várjuk az Erste Liga kezdését” – mondta Bereczky.
Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke érdeklődésünkre közölte, hogy a csíki klub elküldte benevezését a Román Jégkorongszövetség közgyűlése előtt, de az nem volt teljes, nem volt törvényes, mert nem tartalmazta a romániai szakszövetség engedélyét. Ezt most pótolták. „Nem tapasztaltam rosszindulatot a román szakszövetség vezetőségének részéről, engedélyt adott az ifi, a női és a három felnőtt csapat külföldi bajnokságokban való részvételére, viszont a felnőtt csapatok indulását feltételhez kötötte.
Közvetítő szerepet vállaltam a Brassó, a román szövetség és az Erste Liga között, beszéltem Cernica úrral, a Corona vezetőjével, illetve Szabados Richárddal, az Erste Bank vezérigazgató-helyettesével, az Erste Liga alelnökével. Remélem, a dolgok rendeződnek, és mindhárom erdélyi csapat ott lesz a közös magyar–román bajnokság szeptemberi rajtjánál, telt ház előtti mérkőzéseknek örvendhetnek szurkolóink”– mondta el Hodos.
Az ügyben megkerestük telefonon Emilian Cernicát, a brassói klub szakosztályelnökét, illetve Mihály Árpád csapatvezetőt. Többszöri telefonhívásunkra egyikük sem válaszolt.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!