Bennragadtak a rajtnál az Ágyúsok

Sánta Imre 2022. október 21., 22:42

Nem sikerült jól a Háromszéki Ágyúsok bemutatkozása a hazai jégkorong-bajnokság új idényében, első mérkőzésükön a több székelyföldi játékost is felvonultató Galaci CSM vendégeiként szenvedtek négygólos vereséget.

Nem kezdik jól az idényt a Háromszéki Ágyúsok Fotó: Veres Nándor

A találkozó első húsz percében mindkét csapat visszafogottan játszott, többnyire a védekezésre figyeltek, és bár mindkét oldalon adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, az első játékrészben Onodi Ottó és László Arnold kapuja is érintetlen maradt.

A folytatásban viszont már potyogtak a gólok, a házigazdák a 27. percben Yuri Nazarov révén jutottak vezetéshez (1–0), alig két perccel később pedig egy kapu előtti kavarodás után Vitalij Kyrychenko duplázta meg előnyüket (2–0).

A felocsúdó háromszékiek nem sokkal később szépíteni tudtak, Horváth Pál zörgette meg a hálót (2–1), azonban jóformán még örülni sem tudtak a találatnak, mert huszonnégy másodperc elteltével Hildebrand Szabolcs visszaállította a kétgólos különbséget (3–1), sőt a 37. percben Konstantin Chernyuk is eredményes volt, amivel a galaciak már hárommal vezettek (4–1).

Az utolsó harmad jól indult az Ágyúsok számára, hamar emberelőnyhöz jutottak, amit sikerült is kihasználni, Róth Zoltán átadásából Szergej Pajor vette be Onodi kapuját (4–2), így ekkor még bőven lett volna idő visszakapaszkodni.

Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

Azonban hogy ez ne történhessen meg, arról Artyom Sursov gondoskodott, aki egy kék vonalról leadott erőteljes lövéssel visszaállította a korábbi különbséget (5–2), és ezzel lényegében el is szálltak a narancsmezesek reményei. Egy gól még maradt az utolsó percre is, amikor Shabanov átadásából Antal Alfréd beállította a 6–2-es végeredményt.

A háromszékiek azonban egy nappal később visszavághatnak a vereségért, a két csapat ismét összeméri erejét a szombaton este 18 óra 30 perckor kezdődő második mérkőzésen.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok 6–2 (0–0, 4–1, 2–1)
Gólszerzők: Yuri Nazarov (27.), Vitalij Kyrychenko (29.), Hildebrand Szabolcs (32.), Konstantin Chernyuk (37.), Artyom Sursov (51.), Antal Alfréd (60.), illetve Horváth Pál (32.), Szergej Pajor (43.).
Kapura lövések: 33–39.
Kiállításpercek: 12–14.

Galac: Onodi Ottó (Szopos Magor) – Evgenyi Yemilianenko, Konstantin Chernyuk, Vitalij Kyrychenko, Alekszander Neznamov, Mircea Constantin – Hildebrand Szabolcs, Cătălin Berdila, Artyom Sursov, Patrik Machala, Alekszej Baskov – Ráduly Norbert, Szabó Dávid, Antal Alfréd, Mikhail Shabanov, Yuri Nazarov – Remus Gheorghe, Silló Huba, Benedek Roland, Andrei Buleandra. Edző: Vladimir Kinga.

Ágyúsok: László Arnold (Béres Szilárd) – Vitalij Karamnov, Antal Előd, Szabó Zsolt-Ákos, Márton Koppány, Ilyés Tamás – Alekszander Bolshakov, Bíró Ottó, Gecse Olivér, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor – Ferencz Szilárd, Márk Róbert, Bíró Mátyás, Szergej Pajor, Róth Zoltán – László Hunor, Horváth Pál, Danalizi Vilmos Gergő, Solymosi Tamás. Edző: Pelle Torstensson.