Svasznek Bence szövetségi edző alakulata csak akkor őrizhette meg csoportbeli tagságát, ha alapjátékidőben, azaz három pontot érően legyőzi az osztrák együttest. A vendégek 1–3-ról még egyenlíteni tudtak, ám a döntő gólt a hazaiak ütötték a felnőtt válogatottba kerülésre is esélyes Szongoth Domán révén.
Magyarország–Ausztria 4–3 (2–1, 2–2, 0–0).
Gólszerzők: Szivák Gergő, Baróti Bence, Schmidt Ágoston és Szongoth Domán, illetve Paul Sintischnig, Nico Uschan és Kevin Mandl.
A játéknap másik két mérkőzésén: Dánia–Szlovénia 4–1 (0–0, 1–0, 3–1) és Ukrajna–Kazahsztán 3–2 (1–0, 2–2, 0–0).
A végeredmény: 1. Dánia 15 pont (24–10), 2. Ukrajna 12 (24–12), 3. Kazahsztán 7 (14–13), 4. Szlovénia 5 (8–17), 5. Magyarország 3 (8–21), 6. Ausztria 3 (15–20).
A csoport első helyezettje, a dán válogatott feljutott a tízcsapatos elitbe, az osztrákok pedig kiestek a divízió I/B-be.
Románia U18-as válogatottja a negyedik értékcsoportban, a divízió 2/A csoportban szerepelt, és az olaszországi Asiagóban megrendezett tornán az 5. helyen végzett.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hét pontban rögzítette a Fidesz választási vereségében közrejátszó okokat Fodor Gábor liberális politikus a Krónikának, rámutatva arra is, hogyan „ásta meg magának a gödröt” a volt kormánypárt.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!