Hirdetés

Bedobják a korongot az Erste Ligában

A GYHK–DAB mérkőzésre ingyenes lesz a belépés
Fotó: Anda Fabián, Dunaújváros

2021. szeptember 17., 13:23

Péntek este öt helyszínen rajtol a jégkorong Erste Liga 2021–2022-es idénye, az alapszakasz első játéknapján a címvédő Csíkszeredai Sportklub, a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona is hazai pályán játszik. Az erdélyi helyszínek közül csak Gyergyószentmiklóson lesz ingyenes a belépés a beoltott vagy negatív koronavírusteszttel rendelkező szurkolók számára.

2021. szeptember 17., 13:23

Az Erste Liga vezetősége az új szezon egyik újdonságaként korábban azzal az ötlettel állt elő, hogy első hazai mérkőzésére mindegyik klub tegye ingyenessé a belépést a nézők számára. A kezdeményezéshez az erdélyi egyesületek közül csak a Gyergyói Hoki Klub csatlakozott, a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona nem kívánt élni a lehetőséggel.

Hirdetés

Megkeresésünkre Hodos László, a címvédő kék-fehérek elnöke elmondta, gyakorlati akadályai voltak annak, hogy az idénynyitón ingyenes legyen a belépés, mivel reményei szerint a jelenleg engedélyezett 75 százalékos lelátói kapacitást kitöltik a bérlettel rendelkező szurkolók.

„Ez a kezdeményezés elsősorban a magyarországi csapatokat érinti, mivel az anyaországban alacsony a nézőszám, Erdélyben viszont a Sportklubnak, a Gyergyónak és a Brassónak is nagyszámú szurkolótábora van.

Nem tartottuk tisztességesnek a bérletet vásárló szurkolóinkkal szemben az ingyenes beléptetés alkalmazását, ugyanakkor abban bízunk, hogy a bérletesek elfoglalják a rendelkezésre álló összes helyet, ha lesz is jegyeladás, az csak minimális számban”

– nyilatkozta a SzékelySportnak a Sportklub vezetője. Hozzátette továbbá, hogy a bérletesek a teljes szezon során előnyt élveznek, mivel ha a járványmutatók kedvezőtlenül alakulnak és új szabályok lépnek érvénybe, akkor is elsőként a bérleteseket engedik be a mérkőzésekre.

Másrészt a szezonbérletet váltó személyek ingyenesen nézhetik meg a mérkőzések online közvetítéseit.

Ezzel kapcsolatosan Hodos László elárulta, hogy sikerült megegyezniük a Magyar Jégkorong Szövetséggel, így mostantól a Csíkszeredai Sportklub hazai mérkőzéseit is rendszeresen közvetíti majd az Erste Liga Tv.

Az Erste Liga székelyföldi találkozóin hosszú idő után először lehetnek nézők a lelátókon, ám a hatályos járványügyi előírások szerint csak azok léphetnek be a jégcsarnokokba, akik oltási igazolással, illetve érvényes negatív PCR- vagy gyorsteszttel rendelkeznek. Tesztelésre sem a gyergyószentmiklósi, sem a csíkszeredai műjégpályán nem lesz lehetőség.

A GYHK elsőként a Dunaújvárosi Acélbikákat, a Sportklub a Titánokat, a Brassó az Újpestet fogadja. Szombaton az UTE vendégeskedik a Vákár Lajos Műjégpályán, a Titánok Gyergyóban, a DAB Brassóban játszik.

Bár eredetileg az Erste Liga honlapján hibásan szerepelt a program, az erdélyi csapatok vasárnap pihennek, majd hétfőn szintén hazai jégen folytatják, míg a jövő heti GYHK–Sportklub székely rangadó helyes dátuma: szeptember 24., péntek, 18 óra 30 perc.

Kapcsolódó

Jégkorong Erste Liga, hétvégi program: pénteken 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok, Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák, Brassói Corona–Újpesti TE, 19 órától DVTK Jegesmedvék–UNI Győr ETO HC, 20 órától MAC HKB Újbuda–Debreceni EAC; szombaton 18.30-tól Sportklub–UTE, GYHK–Titánok, Brassó–DAB; vasárnap 17.30-tól FTC-Telekom–Győr, 18 órától DVTK–MAC HKB (M4 Sport +).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Jégtörő Kupa: a Pingvinek nyerték az első karcfalvi amatőr hokitornát

Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Székelyhon

Eldurvult konfliktus nagycsütörtök este: fegyvert használtak a rendőrök, a sérült fiatalt helikopterrel vitték kórházba

Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.

`
Krónika

Rendőrt vágott fejbe, lábon lőtték az erdélyi fiatalt

Egy rendőr megsérült csütörtökön, amikor egy verekedéshez riasztották a Maros megyei Felsőrépa községben; az incidens során a rendőr kénytelen volt használni a fegyverét, és az agresszort lábon lőtte.

Krónika

„Ki másban bízhatnánk?” Céltudatosak az erdélyi levélszavazók a kolozsvári főkonzulátuson

Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.

Főtér

Borzalmas baleset történt Kolozs megyében, öten meghaltak – hírek hétfőn

További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.

Ez is érdekelheti

Széteső keret, edzőváltások, túlterhelés – a Csíkszeredai Sportklub idényének értékelése

„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.

Elégedettek a Corona sikere után, mindkét fél hisz a továbbjutásban (videóval)

Nagyszerű teljesítményt nyújtott péntek este a Brassói Corona a BJAHC otthonában, így 3:3-ra módosította az állást az Erste Liga elődöntőjében. A szakemberek mindkét oldalon elégedetten értékeltek, és bizakodva várják a mindent eldöntő összecsapást.

Nem remegett meg a Corona keze: a hetedik meccs dönt a továbbjutásról

Nem hagyott esélyt ellenfelének a Brassói Corona péntek este a Budapest Jégkorong Akadémia HC otthonában, és magabiztos játékkal harcolta ki a mindent eldöntő hetedik mérkőzést a jégkorong Erste Liga elődöntőjében.

Öröm Gyergyóban, bosszúság Brassóban az Erste Liga legutóbbi játéknapját követően

A Gyergyói Hoki Klub sorozatban negyedszer is legyőzte a DVTK-t, és bejutott a jégkorong Erste Liga döntőjébe. A Brassói Corona viszont hazai pályán botlott, így a BJAHC karnyújtásnyira van a finálétól. Edzői értékelők.

Marad kék-fehér színekben az orosz kapus, építkezik a Csíkszeredai Sportklub

Szerződést hosszabbított Nyikita Melnicsuk a Csíkszeredai Sportklub kapusa, miközben a csapat már a következő idényre készül, egy gyenge szezon után új alapokra helyezve az építkezést. Legalábbis ezt írják a közösségi oldalukon.

Sokba került az elrontott második harmad a Coronának, a BJAHC egy lépésre a döntőtől

Hiába küzdött nagyot a Brassói Corona szerdán este, a kulcspillanatokban elkövetett hibák miatt 4–3-ra kikapott a BJAHC-tól az Erste Liga elődöntőjének ötödik meccsén. A budapestiek összesítésben vezetnek és egy sikerre vannak a döntőtől.

Harmadszorra játszik Erste Liga-döntőt a Gyergyói Hoki Klub

Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.

Elszabadultak az indulatok: több játékost eltiltottak a DVTK–GYHK negyedik párharca után (videókkal)

Két nappal a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzése után a Fegyelmi Bizottság több incidens ügyében is döntést hozott: két miskolci és egy gyergyói játékos is eltiltást kapott, komoly pénzbírságok mellett.

Szilassy dicsérte csapatát, a BJAHC edzője szerint csalóka az eredmény

Két teljesen eltérő mérkőzés után értékelték a szakemberek a jégkorong Erste Liga elődöntőjének legutóbbi felvonásait: a Gyergyói Hoki Klub kapott gól nélkül nyert Miskolcon, míg a Brassói Corona kiütéssel egyenlített összesítésben Budapesten.

Kiütéssel egyenlített a Brassói Corona, még semmi sem dőlt el az elődöntőben

A házigazda gyors vezető gólja ellenére végül sima győzelmet aratott hétfő este a Brassói Corona Budapesten, így kiegyenlítette az állást a jégkorong Erste Liga elődöntőjében.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!