Becze Tihamért, a Csíkszeredai Sportklub gyergyószárhegyi támadóját választották meg a hét játékosának a jégkorong Erste Ligában. A kanadai táblázatot 53 ponttal (29 gól + 24 assziszt) vezető hokis bőven kivette a részét a kék-fehérek hatmeccses győzelmi sorozatából.
Becze, aki a szezonban már másodszor érdemelte ki az elismerést, négy gólt és három gólpasszt jegyzett csapata legutóbbi hat összecsapásán.
Az ersteliga.hu rendszerint interjút is készít a hét legjobbjaival, Becze Tihamért többek között az egyéni és a Sportklub formájáról, illetve a Brassói Corona elleni rangadókról kérdezték.
Arra a kérdésre, hogy mennyire elégedett a saját játékával, a következőt felelte: „Teljes mértékben elégedett vagyok. Örülök, ha a csapat nyer, és az egyéni játékommal hozzá tudok járulni az eredményességhez. Nem könnyű feladat frissnek maradni ilyen terhelés mellett”.
„Figyelek a regenációra, próbálok feltöltődni a meccsek között.
– tette hozzá a Sportklub 20-asa, aki elárulta, ütőt és hajlatot is váltott ebben a szezonban, ez pedig segíthette a teljesítményét.
Becze szerint nagyon jól sikerült az előző hét, elmondása szerint keményen dolgoztak, hogy kijavítsák a Vasas elleni vereséget és fontos győzelmeket arattak.
A Brassói elleni négymeccses sorozatot egy rájátszásos párharchoz hasonlította, amint kifejtette, elsősorban mentálisan kell topon lenni a rangadókon, amelyeken fontos pontokat szerezhetnek.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!