Hirdetés

„Bízunk benne, hogy az MJSZ-nek továbbra is fontos lesz a székely hoki”

A győzelem nem, de a támogatás mértéke meglepte. Archív
Fotó: Gábos Albin

2020. május 28., 14:22

A székelyföldi jégkorongegyesületek vezetői a Székelyhon megkeresésére egyöntetűen gratuláltak Such Györgynek, a Magyar Jégkorong Szövetség szerdán újraválasztott elnökének, ugyanakkor a következő négy évben is jó együttműködésre számítanak a budapesti sportszervezettel.

2020. május 28., 14:22

Az egyedüli kihívó Szuper Leventének nem sikerült megszorongatnia Such Györgyöt a Magyar Jégkorong Szövetség Székesfehérváron tartott tisztújító közgyűlésén. A tagok a folytonosság mellett döntöttek, így a visszavonult kiváló kapus, a Vasas korábbi klubelnöke helyett a következő négy évben is a közgadász végzettségű politikus-újságíró marad az MJSZ elnöke.

Kapcsolódó

Hirdetés

Az újrázó sportvezető hatalmas fölénnyel, 90 százalékos támogatottságal nyert, Such György 176 szavazatot kapott, míg Szuper Levente mindössze 19-et.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem számítottam a győzelemre, de a támogatás mértéke engem is meglepett. Nagy megtiszteltetés, az eddigi munka elismerését látom benne”

– nyilatkozta az újraválasztását követően Such György, aki a szövetség honlapján a szurkolók jobb kiszolgálását, a szakmai képzés színvonalának javítását, illetve a pénzügyi fegyelmet emelte ki legfőbb célkitűzéseiként.

Bár a székelyföldi klubok az MJSZ-en belül nem rendelkeznek szavazati joggal, az elnökválasztást végeredményét bizonyára érdeklődve várták. A közgyűlést követően egy-egy gyors reakció erejéig megkerestük a Csíkszeredai Sportklub, a Gyergyói Hoki Klub, valamint a Székelyföldi Jégkorong Akadémia vezetőjét.

„Először is gratulálunk Such György elnök úrnak az újraválasztásához, és bízunk benne, hogy a Magyar Jégkorong Szövetségnek továbbra is éppolyan fontos lesz a székelyföldi hoki, mint ahogy eddig is volt”

– fogalmazott Bereczky Szilárd, a Gyergyói HK menedzsere.

„Kitartást, erőt kívánunk az elnök úrnak és az MJSZ más tisztségviselőinek, hogy az utóbbi években végzett munkát folytatni tudják, és végre tudják hajtani mindazt, amit elterveztek a magyar hoki népszerűsítése érdekében. Bízunk benne, hogy sikerül elérni azt, hogy az Erste Liga mérkőzéseken Magyarországon is olyan nézőszám legyen, amilyent ez a sportág, ezek a meccsek megérdemelnek” – tette hozzá a GyHK ügyvezetője.

Such György és csapata •  Fotó: jegkorongszovetseg.hu Galéria

Such György és csapata
Fotó: jegkorongszovetseg.hu

Tánczos Barna, a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető Mens Sana alapítvány elnöke is gratulált a visszaválasztott elnöknek, aki szerinte csapatával nagyon nagy győzelmet aratott.

„Az elmúlt négy évben kiválóan együttműködtünk a Magyar Jégkorong Szövetséggel, az elnökség minden tagjával. Such Györgyék egy intézményes, precedens nélküli együttműködést ajánlottak nekünk. Évente ellátogatott az elnökség az akadémiára, egyéves teendőlistát és leltárt készítettünk az előző évek megvalósításairól. A kivándorlást, a nagy exodust közösen sikerült megállítanunk. Gratulálok az elnök úrnak, és újabb jó együttműködésre számítunk a következő négy évben.

A győzelem elsöprő, és ez meglepő, de bízok abban, hogy Szuper Levente is megtalálja a helyét a magyarországi jégkorongmozgalomban, mert egy szapporrói hősnek ott a helye.”

Az RMDSZ-es szenátor egyszersmind sajnálatát fejezte ki, amiért Zsigmond Barna Pál nem pályázott újabb elnökségi tagságra. Mint elmondta, ő és id. Ocskay Gábor volt a székely hoki leglelkesebb támogatója a szövetségben, de mostanra már egyikük sem tagja az MJSZ-nek.

Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke elismerte ugyan, hogy a kapcsolatuk nem volt tökéletes a Magyar Jégkorong Szövetséggel, de reméli, folytatni tudják az együttműködést.

„Such Györgynek csak gratulálni tudok, sok sikert és egészséget kívánunk neki a munkájához. Remélem, hogy folytatni tudjuk tovább az együttműködést, úgy, ahogy eddig is. Az eredmény várható volt, a vezetőség pedig tulajdonképpen ugyanaz maradt, mint amelyik eddig is volt.

Bizonyos helyzetekben a Magyar Jégkorong Szövetség jobb döntéseket is hozhatott volna, szerintem jobban támogathatná az erdélyi csapatokat, főleg Gyergyót és Csíkszeredát. Nem volt ugyan tökéletes a kapcsolatunk, jónak ítélem, de hangsúlyozom, hogy lehetne sokkal jobb is”

– fogalmazott Hodos.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elefántcsontpart felrúgta a papírformát, gólzáport rendeztek a svédek

Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.

Keresztúri címvédés a Hargita megyei kupadöntőben

A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.

Székelyhon

Tragédia a Tordai-hasadéknál: életét vesztette egy 22 éves fiatal a via ferrata útvonalon

Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.

`
Krónika

Meneszti kiadványai újságíróit a katolikus egyház, méltánytalan bánásmódra panaszkodik a MÚRE

Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.

Krónika

„Gyorsabban csalódtunk benned, mint Iohannisban” – Dühödt kommentáradat zúdult Nicușor Danra

Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.

Főtér

Krasznahorkai látogatása megint rámutatott, hogy a magyarok utálják a magyarok sikereit

A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…

Ez is érdekelheti

Négyszeres Erste Liga-bajnokkal erősítenek a Háromszéki Ágyúsok

A Háromszéki Ágyúsok újabb tapasztalt játékossal erősítik meg keretüket a szezonkezdés előtt. A narancs-kék mezes együtteshez csatlakozik Farkas Tamás, a 34 éves hátvéd, aki a Brassói Coronától érkezik az Ágyúsokhoz.

Visszatér a közönségkedvenc: Molnár Zsombor ismét az Ágyúsokat erősíti

Újabb fontos láncszemmel bővül a Háromszéki Ágyúsok kerete, ugyanis Molnár Zsombor személyében egy rutinos, Erste-ligás tapasztalattal rendelkező támadó tér vissza az együtteshez.

Megismerte csoportellenfeleit a vébén a romániai hokiválogatott

A Divízió I/B jelű világbajnokságon érdekelt romániai felnőtt jégkorong-válogatott Japán, Dél-Korea és Spanyolország ellen játszik a jövő évi torna csoportkörében.

Reisz Áron Németországban folytatja

Öt szezon után elhagyja a Csíkszeredai Sportklubot Reisz Áron. A 31 éves csatár a német jégkorongbajnokság harmadosztályában, a DEL3-ban szereplő Hammer Eisbären csapatához igazolt.

Málnai Zalán aláírta első profi szerződését

Egy újabb fiatal játékos kap lehetőséget a jégkorong Erste Liga újoncánál: a 19 éves Málnai Zalán a Sapientia U23 együttesétől a Háromszéki Ágyúsokhoz szerződött.

Zajlik az élet Brassóban: kontinentális program, két távozó, egy hosszabbítás

Az erdélyi hokicsapatok közül jelenleg a Brassói Corona a legaktívabb a közösségi médiában: egymást érik a kerettel kapcsolatos hírek. A Cenk-aljai együttes indul a Kontinentális Kupában a visszalépett Gyergyói HK helyett, közzétették a programot.

Egyben maradt a hazai mag, épül a Csíkszeredai Sportklub új csapata

Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.

Bejelentették Sofron távozását is a Fraditól

Egyszerre tizenegy távozását tette közzé az osztrák bázisú jégkorongbajnokságban szereplő FTC. A névsorban ott van a csíkszeredai születésű, magyar válogatott Sofron István is.

2027-es elit-vb: a magyarok elkerülték a házigazdát

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) véglegesítette a jövő évi németországi világbajnokság csoportjait. A magyar válogatott kemény kihívások elé néz, de egy fontos ellenfelet elkerült.

A bajnok Gyergyói Hoki Klub helyett az ezüstérmes Brassói Corona indul a Kontinentális Kupában

Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!