A Jason Morgan és Hozó Levente vezette kék-fehér alakulatnak gyorsan rendeznie kellett a sorokat az 5–2-re elveszített szerdai első mérkőzés után. Az elődöntős párharc csütörtökön ugyancsak a Galaci Jégcsarnokban folytatódott, a csíkiak szakvezetése pedig kapus cserélt a találkozóra: Makszim Szamankovot az Erste Liga rájátszásában is bevált Adorján Örs váltotta.
A vendégek az első harmadban kétgólos előnyt alakítottak ki, elsősorban Judd Blackwater kiváló megmozdulásainak köszönhetően: a Sportklub kilencese előbb Combsot, majd Beczét szolgálta ki nagyszerű passzokkal.
A második gólra azonban attól a Szkacskovtól érkezett gyors válasz, aki ezen a mérkőzésen is a házigazdák legjobbja volt (1–2).
Az első találkozóhoz képest jelentősen feljavult a csíkiak emberhátrányos védekezése, támadásban pedig a csapatra jellemző hatékonyságot láthattuk a fiúktól. A második harmadban gyakorlatilag eldöntötte a meccset az Erste Liga bajnoka, Maylan növelte az előnyt egy lendületből eleresztett lövéssel, aztán Becze rendkívül elegáns korongátvétel után postázta a bal felsőbe a pakkot.
A csíkiak pontkirálya a mesterhármast is összehozta Combs jó meglátásából emberelőnyös sziutációban, de még ezt megelőzően Szkacskov szépített, aztán Loginov is kihasznált egy óriási védelmi hibát (2–6).
Az utolsó felvonás elején újból közelebb férkőztek a galaciak, de a vendégek győzelme nem forgott veszélyben. Három asszisztot követően Blackwater is betalált kis szerencsével a korcsolyája segítségével. A 4–7-es végeredményt aztán Berdilă állította be egy meglepő fonáklökettel, ám ez sovány vigasz a Duna-partiak számára.
A Sportklub megérdemelten nyerte meg az elődöntő második mérkőzését, ezzel pedig elvette az alapszakasz-második pályaelőnyét.
A párharc vasárnap és hétfőn Csíkszeredában folyatódik, egyaránt 18.30-as kezdéssel, és két hazai siker a székely bajnokcsapat döntőbe jutását jelentené. Ezt azonban minden bizonnyal nem lesz egyszerű feladat kiharcolni
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
Vasárnap este az 56. percig fej-fej mellett haladtak a felek a Brassói Corona és a Gyergyói HK közötti hokirangadón. A végjátékban jobban kijött a lépés a házigazdáknak, helyet cserélt a két együttes a tabellán.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!