Bajnok és kupagyőztes a gyergyói női jégkorongcsapat

Gergely Imre 2021. május 17., 11:18 utolsó módosítás: 2021. május 17., 11:34

Tizennyolc év után másodszor ünnepelt bajnoki címet a gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat. A Fox Hockey néven szereplő „rókalányok” veretlenül zárták a 2020–2021-es szezont, és a hétvégén megnyerték az első alkalommal megszervezett 3x3-as Románia Kupát is.

Fotó: Fox Hockey

Az idei bajnokságtól egészen az elmúlt hétvégéig távol maradt a Csíkszeredai Sportklub együttese, így a gyergyói lányoknak csak a Bukaresti Triumf ellen kellett játszaniuk. A Triumf pedig nem volt igazi ellenfél, a szezon során csak egy meccs volt „szorosabb” azaz olyan, ahol 10-nél kisebb volt a gólkülönbség.

A múlt hétvégén először rendeztek hivatalos 3x3-as felnőtt jégkorongtornát Romániában, az Otopeni-i pályáról szintén elhozták az első helyet a gyergyói jégkorongozók.

A sportág új verziója, ahol félpályán zajlik a küzdelem újdonság volt mind a négy résztvevő számára, de remélhetőleg meghonosodik itthon is a külföldön már egyre népszerűbb játék.

A Fox Hockey ezúttal alaposan meg kellett izzadjon a Triumf ellen, ahol a vártnál sokkal szorosabb (7–5-ös) eredmény született, majd 10–1-re kiütötte a szezon során először pályára lépő Csíkszeredai Sportklubot, zárásként pedig 24–0-ra verte el a Sportul Studențesc csapatát. Ezzel megnyerték az első 3x3-as Románia Kupát.

Amint azt Laczkó Levente, a Fox Hockey menedzsere elmondta, a helyszínen a szövetség azt a döntést hozta, hogy a tornán játszott mérkőzések eredményeit beszámítják a bajnokságba is, és ezzel letudják a korábbról elmaradt utolsó fordulót is (amelytől függetlenül matematikailag már bajnok volt a gyergyói együttes).

A torna végén tehát két serleget vehettek át és a bajnoki aranyakat is megkapták.