Az idei bajnokságtól egészen az elmúlt hétvégéig távol maradt a Csíkszeredai Sportklub együttese, így a gyergyói lányoknak csak a Bukaresti Triumf ellen kellett játszaniuk. A Triumf pedig nem volt igazi ellenfél, a szezon során csak egy meccs volt „szorosabb” azaz olyan, ahol 10-nél kisebb volt a gólkülönbség.
A múlt hétvégén először rendeztek hivatalos 3x3-as felnőtt jégkorongtornát Romániában, az Otopeni-i pályáról szintén elhozták az első helyet a gyergyói jégkorongozók.
A sportág új verziója, ahol félpályán zajlik a küzdelem újdonság volt mind a négy résztvevő számára, de remélhetőleg meghonosodik itthon is a külföldön már egyre népszerűbb játék.
A Fox Hockey ezúttal alaposan meg kellett izzadjon a Triumf ellen, ahol a vártnál sokkal szorosabb (7–5-ös) eredmény született, majd 10–1-re kiütötte a szezon során először pályára lépő Csíkszeredai Sportklubot, zárásként pedig 24–0-ra verte el a Sportul Studențesc csapatát. Ezzel megnyerték az első 3x3-as Románia Kupát.
Amint azt Laczkó Levente, a Fox Hockey menedzsere elmondta, a helyszínen a szövetség azt a döntést hozta, hogy a tornán játszott mérkőzések eredményeit beszámítják a bajnokságba is, és ezzel letudják a korábbról elmaradt utolsó fordulót is (amelytől függetlenül matematikailag már bajnok volt a gyergyói együttes).
A torna végén tehát két serleget vehettek át és a bajnoki aranyakat is megkapták.
Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.
Nehéz és hullámzó őszi idényt zárt a Sepsi OSK, amely azonban a gyengébb rajt ellenére a második helyen telel a labdarúgó 2. Ligában. Hadnagy Attila sportigazgató szerint a csapat jó úton halad, és tavasszal reális esélye van elérni a kitűzött célt.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.
Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!