A felkészülés második heténél tart a Július Pénzeš, Nelu Alexe és Góga Attila alkotta szakmai stáb által irányított romániai válogatott. A csapat első héten Szlovákiában edzőtáborozott, ahol három felkészülési mérkőzést játszott. A mérleg két vereség és egy győzelem: 2–8 Japánnal, 0–3 Szlovéniával és 2–0 Lengyelországgal.
„Az első edzés után már mérkőzésünk volt, a japánok ellen. Amikor összerakunk egy csapatot különböző helyekről érkező játékosokkal, nehéz egyik a napról a másikra egy bizonyos rendszerben játszatni őket, jól működő taktikát alkalmazni.
Utána volt egy szabadnap. Az ezt követő edzésen csak az offenzív zónát, a defenzív zónát, a speciális játékot gyakoroltuk, aminek meg is lett az eredménye, a lengyeleket megvertük, de ők nem képeztek ugyanolyan erős játékerőt, mint a japánok.
A szlovénok elleni háromgólos vereséggel végződő meccsel már elégedettebbek lehetünk. 55 percig 0–0-ra álltunk ellenük, a végén kaptunk két emberhátrányos gólt, de a védekezésünk sokkal jobban működött, mint korábban.
Már harmadik napja vagyunk itt Brassóban, itt is szinte kimondottan taktikát gyakorolunk, a speciális játékokra tesszük a hangsúlyt. Úgy érzem, jó úton járunk, alakulnak a dolgok” – nyilatkozta Góga Attila.
A gyergyói szakember elmondta, hogy a vébén a cél a bennmaradás, de szeretnének minél több mérkőzést megnyerni. Ismerik az ellenfeleket, mindenikről van videóanyaguk. Szlovénia ellen játszottak az elmúlt napokban, csütörtökön este megnézték tévében a Magyarország–Dél-Korea mérkőzést. „Előny számunkra még, hogy első nap szabadnaposak vagyunk, a helyszínen látni fogjuk ellenfeleinket” – emelte ki Góga.
Az eredetileg tervezett keretből többen hiányoznak. Salló Alpár, a bajnok Csíkszeredai Sportklub hátvédje sérülés miatt nem lehet a válogatottban. A Brassói Corona játékosának, Radim Valchařnak még nincs játékjoga román színekben. A román szakszövetség kérést tett le a nemzetközi szövetséghez, az IIHF április 25-én megtárgyalta, és a válasz az, hogy a csehországi születésű játékos még nem léphet jégre.
A Sportklub csatára, Andrej Taratuhin sérült, a szezon végén térdproblémákkal küszködött, így kénytelen lesz kihagyni a vébét, a szintén sportklubos Gyenisz Kuljas pedig magánproblémák miatt nem tudta vállalni a válogatottságot.
A Brassóban edzőtáborozó keret 21 tagú, de csak 20 játékos utazik majd szombaton este Szlovéniába. A végleges névsorról, arról, hogy ki lesz az a játékos, aki itthon marad, a következő napokban döntenek – tudtuk meg Július Pénzeš szövetségi kapitánytól.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!